Bir arabanın kaputunu açmış ve yanında Mobil 1 şişesi olan bir kişi

Aracınızın bakımı nasıl yapılır?

Arabanızı hafife almak kolaydır. Sık sık, bizi A noktasından B noktasına sorunsuz bir şekilde götüreceğine güvenerek arabamıza biniyoruz. Durumun bu olduğundan emin olmak için, arabanızın bakımını proaktif olarak yapmanız ve biraz daha fazla özen ve dikkat gerektirdiğini gösteren herhangi bir belirtiye dikkat etmeniz önemlidir. Satmak veya takas etmek istediğinizde, performansı, güvenilirliği ve yeniden satış değerini en üst düzeye çıkararak en iyi performansını sürdürmek için arabanıza nasıl bakacağınız konusunda düşünülmesi gereken çok şey var.
 • Yanında bir Mobil şişesi ile bir arabanın altında çalışan bir adam

  Mobil ile aracınızın bakımını yapma

  Bir dahaki sefere aracınızı garaja götürdüğünüzde, istediğiniz hizmeti ve mümkün olan en iyi motor korumasını sağlamak için bilgi ve doğru sorularla donatıldığınızdan emin olun.

 • Rafta dizili Mobil ürünlerini gösteren afiş

  Ne kadar motor yağına ihtiyacım var?

  Motor yağınız, motorunuzun bakımında rol oynar ve aracın en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olur. Aracınız için doğru miktarda motor yağı kullandığınızdan ve aracınızın motor yağını dolu tuttuğunuzdan emin olmanız gerekir.

 • Yağ çubuğundaki motor yağını bir beze silerken çekilmiş görüntü

  Motor yağınızı nasıl kontrol edebilirsiniz?

  Motor yağınızı kontrol etmek hızlı ve kolay bir işlemdir, ayrıca zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Motor yağı kontrolü yapmanıza yardımcı olması için adım adım kılavuzumuzu inceleyin.

 • Motor yağı ışığı uyarısı veren bir otomobil gösterge paneli görüntüsü

  Motor yağı ışığı

  Motor yağınızın ikaz ışığının yanması, motorun size verdiği bir uyarıdır ve ciddiye alınması gerekir. Bunun olası nedenlerini ve ışık yandığı zaman ne yapmanız gerektiğini anladığınızdan emin olun.

 • Yağ çubuğu hunisi ve şanzıman yağı kapağı bir arada

  Şanzıman yağınızı nasıl kontrol edebilirsiniz?

  Şanzımanınızın ömrünü uzatmaya ve ona gelişmiş koruma sağlamaya yardımcı olmak için aracınıza doğru şanzıman yağını sağlamanız gereklidir. Adım adım kılavuzumuz, şanzıman yağınızı kontrol etmenize ve doldurmanıza yardımcı olacaktır.

 • Arabaya benzin dolduran kişi

  Benzinden nasıl tasarruf edilir?

  Sadece birkaç basit değişiklikle, yakıt tasarrufunuzda gözle görülür iyileştirmeler yapabilirsiniz. Yakıt tasarrufunuzu arttırmanıza yardımcı olacak en iyi ipuçlarımızı öğrenin.

 • Mobil yağ ile doldurulan bir araba

  Yağınızı nasıl değiştirebilirsiniz?

  Düzenli yağ değişimleri, motorunuzun en iyi performansı göstermeye devam etmesini sağlayarak aracınızın maksimum güç ve gelişmiş yakıt verimliliği elde etmesine yardımcı olur. Motor yağınızı evde değiştirmek için adım adım kılavuzumuzu kullanın.

 • Bir motordaki fren hidroliği kapağı

  Fren hidroliğinizi nasıl değiştirebilirsiniz?

  Fren hidroliğiniz, frenlerinizin düzgün çalıştığından emin olmak için kritik bir rol oynar ve sizi yolda güvende tutar. Adım adım kılavuzumuz, fren hidroliğinizi nasıl değiştireceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

 • Motora soğutma sıvısı dolduran şişe

  Soğutma sıvınızı nasıl doldurabilirsiniz?

  Motorunuzu serin tutmak, aracınızın bakımının hayati bir parçasıdır ve soğutma sıvınızı kontrol etmek sadece birkaç dakika sürer. Motor soğutma sıvınızı doldurmanın güvenli yolu için adım adım kılavuzumuzu takip edin.