Garajda bir arabayı tamir eden bir araba tamircisinin ve bir yüzeyde duran Mobil 1 yağının vektör çizimi

Mobil ile Aracınızın Bakımını Yapma

Servise giderken tamircinize ne sormalısınız? Ustanın karşısına çıkarken hazırlıklı ve kendinizden emin olun.

Hangi motor yağı kullanılmalı?

Birçok farklı yağ vardır ve belirli arabalarda sadece belirli yağlar kullanılabilir. İyi haber şu ki, sadece birkaç tıklamayla aracınız için uygun olan tüm Mobil ürünlerini bulabilirsiniz. Ürün seçicimize gidin ve motor yağlarının tam listesi için araç şase numarınızı girin. Bunu yazdırabilir, ekran görüntüsü alabilir veya sonuçları e-postayla gönderebilirsiniz, böylece bir Mobil ürünü tamirciniz tarafından önerildiğinde, aracınız için teknik olarak uygun olduğunu bilirsiniz. Daha da iyisi, kontrolü elinize alın ve aracınızı bıraktığınızda tamircinizden listeden belirli bir Mobil yağı isteyin!
Sentetik yağ moleküllerinin vektör çizimi

Sentetik yağ kullanmalı mıyım?

Çoğu durumda Mobil sentetik yağ, aracınız için en uygun seçimdir. Sentetik yağların geleneksel yağlara göre performans, aşınma koruması, motor temizliği ve gelişmiş yakıt ekonomisi potansiyeli gibi birçok avantajı vardır. Ürün seçicimiz, aracınız için uygun Mobil sentetik ürünler olup olmadığını size bildirecektir. Sentetik bir yağ kullanmayı planlayıp planlamadıklarını tamircinizle önceden kontrol edin. Kullanmayacaklarsa, nedenini sorun.

Mobil 1 yağını ve yağ filtresini kontrol eden bir tamircinin vektör çizimi

Filtremin de değiştirilmesi gerekiyor mu?

Genellikle, yağ değiştirildiğinde yağ filtresinin değiştirilmesi önerilir. Yeni bir filtre takmak, filtredeki herhangi bir tortu ve kirleticinin motordan geri dönmemesini sağlayacaktır. Filtrenin değiştirilmesi genellikle nispeten ucuzdur. Bu maliyetler hakkında daha fazla bilgi edinmek veya filtre değişikliği aldığınızdan emin olmak istiyorsanız, randevuyu alırken veya aracınızı bıraktığınızda tamircinize sorun.

Mobil yağ satın alan bir müşterinin vektör çizimi

Yağınızı satın alın ve getirin

Hangi yağa ve ne kadar yağa ihtiyacınız olduğunu biliyorsanız, neden en iyi fiyata almayı düşünmüyorsunuz ve yağı kendiniz satın almıyorsunuz? Ürün seçiciden aracınız için hangi yağın doğru olduğunu kontrol edin, ardından değişim için garajınıza götürün. Bu, yağ masrafından tasarruf etmenize yardımcı olabilir ve yalnızca garajdaki servis için ödeme yapmanıza neden olabilir.

Bunu yapmayı düşünüyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken iki şey var.
 • Motor yağı, belirli litre büyüklüğündeki şişelerde (tipik olarak 1, 4 veya 5 litre) halka satılmaktadır. Kendiniz satın alırsanız herhangi bir israfın maliyetini hesaplamanız gerekebilir. Garaj yağı tedarik ederse, diğer arabalarda artık yağ kullandıklarından dolayı genellikle israf için ücret talep etmezler.
 • Ayrıca, garajınızın satın almadan önce kendi yağınızı getirmenize izin verip vermeyeceğini tekrar kontrol etmek isteyebilirsiniz.
Bir araba sayacının vektör çizimi

Yağ değişim sıklığınızı anlayın

Tamirciniz muhtemelen yağ değişimi yapmanız gerektiğini söylüyor. Sizce? Yağınızı değiştirme sıklığını belirleyen birkaç faktör vardır. Son değişikliğinizden bu yana geçen süre, son değişikliğinizden bu yana kat ettiğiniz mesafe, motor tipiniz ve aracın kullanım şekli. Kısacası, el kitabınızın size yardımcı olacağı nokta budur. Yukarıdaki değişkenlere göre yağınızı ne sıklıkta değiştirmeniz gerektiğini size tam olarak söylemelidir. Bazı yeni arabalar sizin için bunu takip eder ve değişiklik zamanı geldiğinde sizi uyarır.

Araba asansörü üzerinde bir arabayı tamir eden bir tamircinin vektör çizimi

Bir yağ değişiminin maliyeti nedir?

Yağ ve servis maliyeti, hangi garaja gittiğinize ve hangi ürünü kullandığınıza bağlı olarak biraz değişecektir. Bir yağ değişiminin veya servisinin potansiyel maliyetinden emin değilseniz veya endişeleniyorsanız, tamircinizle önceden konuşun ve tipik maliyetleri isteyin.

2 kişi güneş ışığına doğru gidiyor

Mobil 1 motor yağları

Gelişmiş sentetik motor yağı yelpazemiz, aşınmaya karşı olağanüstü motor koruması sağlamaya yardımcı olur. Hiçbir şey arabanız için daha fazla çalışmaz.

Mobil 1™ hakkında daha fazla bilgi
Güneş altında bir arabanın arkasında çocuk

Mobil Super motor yağları

Mobil Super™, karşılaştığınız koşullara uyacak şekilde farklı koruma seviyeleri sağlayan bir dizi sentetik, yarı sentetik ve konvansiyonel yağ sunarken, her zaman tam güvenle sürüş yapabilmenizi sağlar.

Mobil Super™ hakkında daha fazla bilgi
 • Yağ çubuğundaki motor yağını bir beze silen vektör çizimi

  Motor yağınızı nasıl kontrol edebilirsiniz?

  Motor yağınızı kontrol etmek hızlı ve kolay bir işlemdir, ayrıca zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.  Motor yağı kontrolü yapmanıza yardımcı olması için adım adım kılavuzumuzu inceleyin.

 • Rafta dizilmiş Mobil ürünlerinin vektör çizimi

  Ne kadar motor yağına ihtiyacım var?

  Motor yağınız, motorunuzun bakımında rol oynar ve aracın en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olur. Aracınız için doğru miktarda motor yağı kullandığınızdan ve aracınızın motor yağını dolu tuttuğunuzdan emin olmanız gerekir.

 • Mobil yağ ile doldurulan bir arabanın vektör çizimi

  Yağınızı nasıl değiştirebilirsiniz?

  Düzenli yağ değişimleri, motorunuzun en iyi performansı göstermeye devam etmesini sağlayarak aracınızın maksimum güç ve gelişmiş yakıt verimliliği elde etmesine yardımcı olur. Motor yağınızı evde değiştirmek için adım adım kılavuzumuzu kullanın.

 • Bir motordaki fren hidroliği kapağının vektör çizimi

  Fren hidroliğinizi nasıl değiştirebilirsiniz?

  Fren hidroliğiniz, frenlerinizin düzgün çalıştığından emin olmak için kritik bir rol oynar ve sizi yolda güvende tutar. Adım adım kılavuzumuz, fren hidroliğinizi nasıl değiştireceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.