Sosyal medya kampanyasından bir görsel koleksiyonu performans gücü içten gelir.

Ortaklıklar ve Motor Sporları

 • Oracle Red Bull Racing aracı pist boyunca hızla yarışıyor

  Oracle Red Bull Racing ve Mobil 1

  Mobil 1 2017’den bu yana, Oracle Red Bull Racing’in iki F1 Dünya Sürücü Şampiyonası ve bir Üretici Şampiyonası kazanmasına yardımcı oldu. Mobil 1, iki temel işlevi yerine getirir, böylece Grand Prix motorları en üst düzeyde performans gösterebilir – iç motor yüzeylerinin temiz tutulmasına, tortu birikmesinin önlenmesine ve aşınmanın önlenmesine yardımcı olarak.

  Oracle Red bull Racing hakkında daha fazla bilgi
 • Porsche GT3 Cup araba pistte giderken

  Porsche

  Porsche ve Mobil 1’in birlikte çalışmasındaki hedef, gerçekten olağanüstü bir sürücü deneyimi için en iyi performansı sunmaktır. Bu öncü işbirliği, 1996 yılında, ikonik Porsche 911’in beş neslini kapsayan ve çeşitli serilerde diğer pek çok yeni araba modelinin piyasaya sürülmesini destekleyen bir ortaklık ile başladı.

  Porsche hakkında daha fazla bilgi
Porsche GT1, 1998de büyük bir Mobil markasıyla Le Mansta

Yarış, Mobil 1’in DNA’sındadır

Mobil 1™ her seviyeden motor sporları ile aktif olarak ilgilenmektedir – amatör ve spor araba yarışlarından, NASCAR®’a, WEC’ye, WRC’ye ve tüm motor sporlarının doruk noktası olan, Formula 1’e kadar uzanıyor. Mobil 1, F1 ekibi Oracle Red Bull Racing, Porsche Motorsport, Toyota Gazoo, NASCAR® ekibi Stewart-Haas Racing ve diğer pek çoğunun dâhil olduğu, dünyanın en popüler ve başarılı serileri ve yarış ekipleri ile işbirliği yapıyor. Motor sporları, Mobil 1’in yenilikçi teknolojiler ve ürünler geliştirme şeklinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Gömleğin arkasında Red Bull ortaklık logosu

Kendinizi kanıtlayabileceğiniz en üstün platform

Yarış pisti yeni teknoloji ve yenilikler için en üst aşamada yer alan, herkesin kendini kanıtladığı bir platformdur. Mobil 1 ekibi, yarış arabalarında çalışmaya devam eden gelişmiş ürünler yaratarak, performanslarını ve verimliliklerini geliştirmeye yardımcı olan, sınırları zorlamaya çalışan bilim adamlarından ve pist mühendislerinden oluşur*.

Mirasımız – motor sporlarında uzun bir geçmiş

Mobil 1 motor yağları, yarım yüzyılı aşkın bir süredir en zorlu ve popüler motor sporları serisindeki ekiplerin tercihi olmuştur. 1970’lerin başında Dünya Ralli Şampiyonası’na katılmaktan, 1978’de Williams takımıyla Formula 1’e katılmaya ve Rusty Wallace’ın 27 numaralı arabasına 1987 NASCAR® sponsorluğumuza kadar, yarış pistlerinde ve pistlerde Mobil 1’in varlığı küresel oranlara yükseldi.

Bugün, Mobil 1 yağları en zorlu motor sporları koşullarında olağanüstü motor performansı ve koruması sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Mobil 1, aynı rekabet ruhunu ve kazanma arzusunu paylaşanlara teknoloji çözümleri sunma tutkusuna sahiptir. McLaren ile 1995 ve 2016 yılları arasında ihtişamlı bir ortaklık, 1998 ve 1999 yıllarında Mika Häkkinen için F1 Dünya Sürücüler Şampiyonası ve 2008 yılında Lewis Hamilton için F1 Dünya Sürücüler Şampiyonası ve 1998 yılında da Üreticiler Şampiyonası galibiyetlerini elde etti. Ve Mobil 1, 2021 ve 2022 yıllarında Max Verstappen için Üreticiler Şampiyonası ve art arda F1 Dünya Sürücüler Şampiyonası kazanan Oracle Red Bull Racing ile Formula 1’de başarıyı sürdürüyor.

Motor sporlarının zorlu koşullarında ve yoğun rekabet ortamında yıllar içinde ortaya çıkan teknolojik gelişmeler, Mobil 1 yağ ve yağ ürünü yelpazesinin geliştirilmesine yardımcı olarak yolda üstün performans sağlamıştır.

İlginizi çekebilir...

 • Bir şişeden dökülen yağ

  Her şişedeki teknoloji

  Deneyimli Mobil 1 mühendisleri, ExxonMobil’in ileri teknolojisi sayesinde yüksek performanslı sentetik motor yağlarımız ve yağ ürünlerimizi nasıl geliştirdiği hakkında videoları izleyin ve bilgiler okuyun.

 • 6 adet bir litrelik Mobil 1 şişenin görseli

  Mobil 1 ürünleri

  Araçlarınız için doğru yağı bulun ve aracınıza yarış kazandıran bir teknoloji katın.

 • Mobil 1 ızgara logosu

  Mobil 1 Kılavuz

  Dünyanın en heyecan verici motor sporlarının sahne arkasını keşfedin. Formula 1, NASCAR® ve Dünya Rallisi Şampiyonası’ndan hararetli yarış anlarına tanıklık edin. Porsche Mobil 1 Supercup serisi gibi efsanevi serileri keşfedin ve Oracle Red Bull Racing gibi ünlü ekiplerde sahne arkasında neler olduğunu öğrenin. Ayrıca, Formula Drift gibi daha ekstrem otomobil etkinliklerinden alıntıları da izleyin.

 • Sosyal medya kampanyasından bir görsel koleksiyonu performans gücü içten gelir.

  Performance comes from within - Tıpkı Mobil 1™ motor yağı gibi

  Yaptığınız işin zirvesinde olmak hırs, istek, bağlılık, kararlılık ve tutku gerektirir. Araçlarından en iyisini bekleyen motor tutkunlarından tutunda, en iyi olmayı hedefleyen yetenekli genç ustaların veya F1 Drivers Dünya Şampiyonu Max Verstappen gibi motor sporlarının zirvesinde yer alan bir ismin bile verdiği önemli tüyo bu. Duygularınıza kulak verin ve içinizdeki gücü açığa çıkarın. Çünkü tıpkı Mobil 1™ motor yağı gibi performans gücü içinizden gelir.