İşte benimkini nasıl kontrol edeceğiniz Motor yağı

Motor yağınızı nasıl kontrol edebilirsiniz?

Motor yağınızı düşünmek her zaman yapılacaklar listenizin başında olmayabilir, ancak motor korumasında önemli bir rol oynar ve aracınızın en iyi performansı göstermesine yardımcı olur.

Bir motor yağı kontrolü yapmak sadece birkaç dakika sürer ve yağ eklemeye ihtiyaç olup olmadığını hızlı bir şekilde görürsünüz.

 • Motor yağı seviyesini ne zaman kontrol etmelisiniz?

  Motor yağınızı değiştirmediğiniz zamanlarda da düzenli olarak kontrol ederek ona göz kulak olabilir ve uzun vadeli motor hasarlarını engelleyebilirsiniz. Aracınızı uzun bir yolculuğa çıkarmadan önce yağ seviyelerinize hızlı bir şekilde bakmak özellikle yararlı olacaktır.

 • Motor yağınızı kontrol etmek için neye ihtiyacınız var?

  Motor yağı kontrolü yapmak için fazla bir şeye ihtiyacınız yoktur. Ellerinizi temiz tutmaya yardımcı olmak için biraz kağıt havlu veya kirlenmesini önemsemeyeceğiniz temiz bir bez ve bir çift eldiven alın. Doldurmaya ihtiyacınız olması durumunda elinizde bir huni ve bir şişe Mobil motor yağı bulundurmanız yararlı olacaktır.

Adım adım motor yağınızı nasıl kontrol edebilirsiniz?

Kaputu açın Yağ çubuğunu çıkarın Yağ çubuğunu Silin Tekrar dalın Okumaya devam et6. Gerekirse yeniden doldurun Yağ çubuğunu değiştirin, kaputu kapatın
 1. Aracınızı düz bir yüzeye park edin ve motorun soğuması ve yağın boşalması için on dakika bekleyin.

 2. Aracınızın kaputunu açın ve iyice sabitleyin.

 3. Yağ çubuğunu bulun ve dışarı çekin.

 4. Yağ çubuğundaki yağı silmek için bezi veya kağıt havluyu kullanın.

 5. Yağ çubuğunu tekrar yerine itin ve ardından yağ seviyesinin nerede olduğunu görmek için hemen geri çekin.

 6. Yağ çubuğu üzerinde biri daha yüksek, biri daha alçakta olmak üzere iki işaret olacaktır. Yağ, daha yüksek işarete daha yakın olmalıdır, eğer alt işarete yakınsa veya daha altındaysa yağınızı doldurmanın zamanı gelmiştir.

 7. Daha fazla yağ eklemeniz gerekiyorsa, doğru viskozitede doğru Mobil motor yağına sahip olduğunuzdan emin olun. Daha sonra yağı yavaşça dökebilir, yağ çubuğunu kullanarak yeni seviyeyi düzenli olarak kontrol edebilirsiniz.

 8. İşiniz bittiğinde, yağ çubuğunu yerine takın ve kaputunuzu kapatın.
Telefona bakan kişi

Hangi motor yağı sizin için uygun?

Her şeye hazır olmanız için her zaman aracınıza uygun 1 litrelik bir Mobil motor yağı şişesini bagajınızda bulundurmanızı öneririz. Aracınız için doğru Mobil motor yağını bulun.

 • Rafta dizili Mobil ürünlerini gösteren afiş

  Ne kadar motor yağına ihtiyacım var?

  Motor yağınız, motorunuzun bakımında rol oynar ve aracın en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olur. Aracınız için doğru miktarda motor yağı kullandığınızdan ve aracınızın motor yağını dolu tuttuğunuzdan emin olmanız gerekir.

 • Mobil yağ ile doldurulan bir araba

  Yağınızı nasıl değiştirebilirsiniz?

  Düzenli yağ değişimleri, motorunuzun en iyi performansı göstermeye devam etmesini sağlayarak aracınızın maksimum güç ve gelişmiş yakıt verimliliği elde etmesine yardımcı olur. Motor yağınızı evde değiştirmek için adım adım kılavuzumuzu kullanın.

 • Bir motordaki fren hidroliği kapağı

  Fren hidroliğinizi nasıl değiştirebilirsiniz?

  Fren hidroliğiniz, frenlerinizin düzgün çalıştığından emin olmak için kritik bir rol oynar ve sizi yolda güvende tutar. Adım adım kılavuzumuz, fren hidroliğinizi nasıl değiştireceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

 • Arabaya benzin dolduran kişi

  Benzinden nasıl tasarruf edilir?

  Sadece birkaç basit değişiklikle, yakıt tasarrufunuzda gözle görülür iyileştirmeler yapabilirsiniz. Yakıt tasarrufunuzu arttırmanıza yardımcı olacak en iyi ipuçlarımızı öğrenin.

 • 2 kişi güneş ışığına doğru gidiyor

  Mobil 1™ Motor Yağları

  Gelişmiş sentetik motor yağı yelpazemiz, aşınmaya karşı olağanüstü motor koruması sağlamaya yardımcı olur. Hiçbir şey arabanız için daha fazla çalışmaz.

  Mobil 1™ hakkında daha fazla bilgi
 • Güneşte bir arabanın arkasında oturan çocuk

  Mobil Super™ Motor Yağları

  Mobil Super™, karşılaştığınız koşullara uyacak şekilde farklı koruma seviyeleri sağlayan bir dizi sentetik, yarı sentetik ve konvansiyonel yağ sunarken, her zaman tam güvenle sürüş yapabilmenizi sağlar.

  Mobil Süper ™ hakkında daha fazla bilgi