Oracle Red Bull Racing Car güneşte giderken

Oracle Red Bull Racing ve Mobil 1™

Mobil 1™ Oracle Red Bull Racing’in resmi yağ ortağı olan Mobil 1™, sezon boyunca yarış yağları ve birinci sınıf mühendislik desteği sağlıyor. Ortaklık, şimdiye kadar iki adet F1 Dünya Sürücüler Şampiyonası ve bir adet Üretici Şampiyonası’na ulaştı.

Bu ortaklık podyuma yaraşır

Ekip Yöneticisi ve sürücülerden yarış stratejistlerine ve tamircilere kadar herkes, Mobil 1 yağlarının yarış arabalarının tüm hareketli parçalarında sürtünme ve aşınmayı azaltmaya yardımcı olabileceğini bilir. Bu, Oracle Red Bull Racing ekibi için ne anlama geliyor? Mevcut Formula 1 sezonunu arabalarına daha fazla güvenerek ve ellerinde ekstra güçle oynayabilirler. Mobil 1, pistte motor güvenilirliğini artırmaya yardımcı olarak ekibin podyuma ulaşma şansını artırır.

Mobil 1, 30 yılı aşkın bir süredir Formula One’da ikonik bir marka olagelmiş ve yeni ortaklığımız, ExxonMobil’in dünya standartlarındaki uzmanlığından yararlanmak için bize benzersiz bir fırsat sunuyor.”
Christian Horner, Ekip Müdürü ve Oracle Red Bull Racing’in CEO’su

Oracle Red Bull Racing, modern F1 çağının en başarılı ekiplerinden biridir ve kısa süre önce altıncı sürücülerini ve beşinci yapımcı şampiyonasını kazanmıştır’. Grand Prix Racing’de başarılı olmak için gereken kapsamlı bilgi ve uzmanlık, Mobil 1 ekibinin yaklaşımına mükemmel uyum sağlar: Bu, net düşünme, kapsamlı araştırma ve teknoloji ve yaratıcılığın birlikte çalışması ile ilgilidir.

“Yarışlara ikinci olmak için katılmam, özellikle de önümde bir şampiyonluk olduğunu biliyorsam, bunu yapmam şart.”
Max Verstappen, Formula One Sürücüler Dünya Şampiyonu

15.000 dev/dk’da devir

Bir motorun içini ve sıcaklığını gösteren grafik

120 santigrat dereceye kadar sıcaklıklar

Motorun ısınmasını ve dönmesini gösteren grafik

Yarış başına 4.000 vites değişimi

Bir arabanın içindeki şanzıman kutusunu gösteren grafik

4.000 hareketli parça

Tüm dahili sistemleri vurgulanmış red bull arabasının grafiği
Ekip, sık sık değişen F1 düzenlemelerine göre tur sürelerini iyileştirmeye, podyumları güvenceye almaya ve daha fazla şampiyonluk kazanmaya devam edecekse, Mobil 1 ürünlerindeki teknoloji de gelişmeye devam etmelidir.

Yarış pistlerinde kanıtlanmış performans ve koruma

Aracınız için tavsiye edilen Mobil 1’i keşfetmek ve Oracle Red Bull Racing’in iki F1 Dünya Sürücü Şampiyonası ve bir Üretici Şampiyonası kazanmasına yardımcı olan performansı elde etmek için yağ ürünü seçiciyi kullanın.

İlginizi çekebilir...

 • Bir şişeden dökülen yağ

  Her şişedeki teknoloji

  Deneyimli Mobil 1 mühendisleri, ExxonMobil’in ileri teknolojisi sayesinde yüksek performanslı sentetik motor yağlarımız ve yağ ürünlerimizi nasıl geliştirdiği hakkında videoları izleyin ve bilgiler okuyun.

 • 6 adet bir litrelik Mobil 1 şişenin görseli

  Mobil 1 ürünleri

  Araçlarınız için doğru yağı bulun ve aracınıza yarış kazandıran bir teknoloji katın.

 • Porsche GT3 Cup araba pistte giderken

  Porsche ve Mobil 1

  Porsche ve Mobil 1’in birlikte çalışmasındaki hedef, gerçekten olağanüstü bir sürücü deneyimi için en iyi performansı sunmaktır. Bu öncü işbirliği, 1996 yılında, ikonik Porsche 911’in beş neslini kapsayan ve çeşitli serilerde diğer pek çok yeni araba modelinin piyasaya sürülmesini destekleyen bir ortaklık ile başladı.