Araç Bakımında En Güvenilir Hizmet Mobil 1 Center’da

Yaz mevsimi öncesi araç bakımını ihmal etmeyin.
Mobil 1 Center’lar sizi aracınızla ücretsiz 10 nokta kontrolüne davet ediyor!


46 ilde bulunan 74 Mobil 1 Center noktası, araç bakımında güvenilir hizmet sunarak, araçları yolculuklarına hazırlıyor!


Baharın gelişi ve yaz mevsiminin yaklaşmasıyla uzun süre parkta tutulan veya uzun yol yapmayan otomobillerin mutlaka kapsamlı şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir. Mobil 1 Center’ın sunduğu ücretsiz 10 nokta kontrolü hizmeti sayesinde müşterilerin güvenli ve keyifli yolculuklara hazır olmasını sağlıyor.
Özellikle aracı ile uzun yola çıkan otomobil sahipleri için hayati öneme sahip ücretsiz 10 nokta kontrolünün aşamalarını da kapsayan kontrollerde gerekenler şu şekilde sıralanıyor:

Yağlar ve hidrolik bakımları yapılmalı!
Araç motor yağı ve yağ filtresi, araç kataloğunda belirtilen sürelerde değiştirilmeli, uzun seyahatlerde motorun yağ eksiltmesine karşı mutlaka bir miktar yağ bulundurulmalıdır. Yine şanzımana da baktırılarak buradaki yağ kaçaklarının kontrolü sağlanmalıdır. Standart kullanım ömrü 2 yıl olan ve fren performansı açısından büyük önem arz eden fren hidroliği ise, ömrü dolması beklenmeden mevsim geçişinde kontrol edilmelidir. Keza direksiyon sistemlerinde kullanılan hidrolik yağı kontrol edilmeli ve eksik olması durumunda tamamlanmalıdır.

Bir lastik az diğeri çok fren yapmamalı!
Frenlerin lastikleri eşit seviyede tuttuğuna emin olunmalıdır. Araç fren sistemi tüm detayları ile uzmanlarca kontrol edilmeli ve bakımları yapılmalıdır.

Klima bakımı önemli!
Standart koşullarda sorunsuz çalışan araç klimaları, sıcak havalarda sağlıklı çalışmayabilir. Dolayısıyla ideal sıcaklığa ulaşabilmek için alanında uzman bir teknisyenden destek alınmalı, gerekirse klima gazı bastırılmalı ve polen filtresi yenisi ile değiştirilmelidir.

Soğutma sistemine dikkat!
Uzun yolculuklarda motorun hararet yapmaması için soğutma sistemi temizlenmeli, gerekli miktarlarda su ve antifriz tekrar doldurulmalıdır. Ayrıca termostatın çalışıp çalışmadığı, kayış, kelepçe ve hortumların sıkılık durumları da kontrol edilmelidir.

Aynalar temiz silecekler yeni olmalı!
Cam suyu tamamlanmalı ve silecek süpürgeleri kontrol edilerek eski ise değiştirilmelidir. Aynalar ve camlarda da çatlak ve kırık olup olmadığına dikkat edilmeli ve gerekirse müdahale edilmelidir.

Akü kontrolü şart!
Uzun süre sabit kalan araçlarda oluşabilecek akü zayıflamalarına karşın, şarj işlemi veya akü değişimi yapılmalıdır. Ayrıca su seviyeleri ve elektrot seviyeleri kontrol edilmelidir.

Gece sürüşleri için farlara dikkat!
Yol ve sis farlarının doğru çalışıp çalışmadığı kontrol edilmeli, farlarda sararma, matlaşma, çatlak ve kırık gibi durumlar varsa müdahale edilmelidir.

Aşınmış ve inmiş lastikle yola çıkmayın!
Yaz lastikleri sıcak havalarda düzensiz yıpranmaya karşı daha dayanıklı olduğu için kış lastikleri çıkarılmalıdır. Hava basıncı kontrolü aksatılmamalı, lastiklerin havaları mümkün olduğunca lastikler soğuk iken ölçülmeli, eğer bir azalma görülüyorsa doğru hava basıncı ile tamamlanmalıdır. Lastiğin dış derinliğinin boyutu 1,6 mm’den daha düşük olmamalıdır. Diğer taraftan aynı aks üzerinde bulunan 2 lastik arasındaki aşınma farkı, 5 mm’den fazla olmamalıdır. Uzun seyahatler öncesi stepnenin sağlam olup olmadığı, araçta kriko ve lastik değişim ekipmanlarının da varlığı kontrol edilmelidir.

Mobil 1 Center hizmet noktalarından kritik 10 nokta kontrolü

Dünyanın önde gelen sentetik motor yağı Mobil 1 ile kaliteli hizmetin avantajlı fiyatlarla sunulduğu Mobil 1 Center yağlama merkezlerinde, uzman ekip kontrolünde yapılan yağ değişiminin yanı sıra 10 kritik nokta kontrolü ücretsiz olarak sunuluyor. Lastiklerden frenlere, yağ seviyesinden süspansiyon sistemine kadar toplamda 10 kritik nokta kontrolü, Mobil 1 Center’larda uzman ekipler tarafından sadece 15 dakikada sağlanıyor.

Motorun dayanıklılığını ve performansını korumak için en doğru yağ Mobil 1 tam sentetik motor yağlarıdır. Aracınız için önerilen viskozitede yağları tercih edin.

Sentetik yağlarla ilgili daha fazla bilgi için tıklayın: http://www.mobil1.com.tr/sentetik-yag-nedir.aspx

Mobil 1 ürünleriyle yapacağınız yağ değişimi neden önemli?

Aracınızın performansını artırırsınız

Yağ filtresini ve motor yağını zamanında değiştirmek aracınızın performansını artırır ve yakıt tasarrufu sağlar. Doğru motor yağı aracınız için hayati önem taşır.

Motor yağları, motorun fonksiyonelliğini korur ve motor gelişiminde bir yapı elemanı olarak görülür. Motorunuz, geniş bir sıcaklık ve baskı faktörü aralığında çalışan yüzlerce hareketli parçaya sahip kompleks bir makinedir. Seçtiğiniz yağ da, motorunuzu aşınmaya, korozyona, kir ve kalıntıların oluşumuna karşı korumak için, bu çalışma koşullarıyla başa çıkacak düzeyde olmalıdır.

Mobil 1 sentetik yağları daha az motor aşınması, yüksek yakıt ekonomisi ve daha uzun bir motor ömrü sağlar.

Periyodik bakım masraflarınızı azaltır

Doğru zamanda yaptıracağınız yağ değişimi ve diğer kontroller sizi hem daha sonradan oluşabilecek yüksek tamir masraflarından korur, hem de motorunuzun ömrünü uzatır. Araç kontrollerinizi düzenli olarak yaptırırsanız ciddi arızaları önler, masraflarınızı azaltmış olursunuz.

Aracınızı işin ustalarına teslim edin, siz yolunuza bakın.