Motor yağı ışığı bulunan bir gösterge panelini gösteren afiş

Motor yağımın ikaz ışığı neden yanıyor?

Aracınızın değerli bir parçası olan motorunuz, genellikle sizi hareket halinde tutmak için yoğun baskılar altında çalışır. Motor, bir şeylerin yanlış olduğunu sizinle konuşamaz fakat motor yağı ışığını açarak sizi bilgilendirebilir. Kontrol panelinizde motor yağ ikaz ışığının yandığını gördüğünüz zaman bu motorunuzu ya da motor yağınızı kontrol etmeniz gerektiğine dair bir uyarıdır ve ihmal edilmemelidir.

Motor yağ ikaz ışığının yandıüını gördüğünüzde ne yapmalısınız?

Motor yağ ikaz ışığı yanarken aracı kullanmak motorda hasara yol açabilir. Bu sebeple motor yağı ışığı yanarken araç kullanılmamalıdır.

Motor yağı ışığını gördüğünüzde ne yapmanız gerektiğine dair kılavuz 1. Güvenli olduğunda yolu çekin 2. Motoru kapatın 3. Motor yağı ışığını bir çubukla kontrol edin 4. Gerekirse doldurun 5.Motoru yeniden çalıştırın 6. Motor yağını kontrol edin ışığı şimdi söndü 7. İletişim
  .
 1. Eğer aracı kullandığınız sırada motor yağı ışığı yanarsa ilk olarak güvenliğinizi sağlayabildiğiniz en kısa sürede yoldan çıkın.

 2. Güvenli bir yerde aracı durdurduktan sonra motoru derhal kapatarak soğumasını bekleyin.

 3. Motor yağı seviyenizi kontrol edin. Motor yağınızı güvenli bir şekilde nasıl kontrol edeceğinizle ilgili kılavuzumuzu buradan takip edin

 4. Motor yağınız azaldıysa, aracınız için doğru Mobil motor yağını kullanarak ekleme yapın.

  Daha sonra bunun sorunu çözüp çözmediğini ve motor yağı ışığının kaybolup kaybolmadığını görmek için motorunuzu tekrar açabilirsiniz.


 5. Motor yağ ikaz ışığınızın neden yandığını daha fazla araştırmanıza ve sorunu çözmenize yardımcı olabilecek bir tamirciyle iletişime geçin.
Şişeden dökülen motor yağı

Aracım için uygun motor yağı hangisidir?

Motorunuzu yeterli motor yağı ile doldurarak daha uzun süre güvenli bir sürüş yapın. Aracınız için doğru motor yağını bulun.

 • Yağ çubuğundaki motor yağını bir beze silerken çekilmiş görüntü

  Motor yağınızı nasıl kontrol edebilirsiniz?

  Motor yağınızı kontrol etmek hızlı ve kolay bir işlemdir, ayrıca zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Motor yağı kontrolü yapmanıza yardımcı olması için adım adım kılavuzumuzu inceleyin.

 • Rafta dizili Mobil ürünlerini gösteren afiş

  Ne kadar motor yağına ihtiyacım var?

  Motor yağınız, motorunuzun bakımında rol oynar ve aracın en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olur. Aracınız için doğru miktarda motor yağı kullandığınızdan ve aracınızın motor yağını dolu tuttuğunuzdan emin olmanız gerekir.

 • Mobil yağ ile doldurulan bir araba

  Yağınızı nasıl değiştirebilirsiniz?

  Düzenli yağ değişimleri, motorunuzun en iyi performansı göstermeye devam etmesini sağlayarak aracınızın maksimum güç ve gelişmiş yakıt verimliliği elde etmesine yardımcı olur. Motor yağınızı evde değiştirmek için adım adım kılavuzumuzu kullanın.

 • Arabaya benzin dolduran kişi

  Benzinden nasıl tasarruf edilir?

  Sadece birkaç basit değişiklikle, yakıt tasarrufunuzda gözle görülür iyileştirmeler yapabilirsiniz. Yakıt tasarrufunuzu arttırmanıza yardımcı olacak en iyi ipuçlarımızı öğrenin.

 • 2 kişi güneş ışığına doğru gidiyor

  Mobil 1™ Motor Yağları

  Gelişmiş sentetik motor yağı yelpazemiz, aşınmaya karşı olağanüstü motor koruması sağlamaya yardımcı olur. Hiçbir şey arabanız için daha fazla çalışmaz.

  Mobil 1™ hakkında daha fazla bilgi
 • Güneşte bir arabanın arkasında oturan çocuk

  Mobil Super™ Motor Yağları

  Mobil Super™, karşılaştığınız koşullara uyacak şekilde farklı koruma seviyeleri sağlayan bir dizi sentetik, yarı sentetik ve konvansiyonel yağ sunarken, her zaman tam güvenle sürüş yapabilmenizi sağlar.

  Mobil Süper™ hakkında daha fazla bilgi