Racing car on track

Yarış, Mobil 1™'in DNA'sında yer almakta.

Mobil 1, her seviyeden motor sporları ile aktif olarak ilgilenmektedir - amatör ve spor araba yarışlarından, NASCAR®'a, WRC'ye ve tüm motor sporlarının doruk noktası olan, Formula 1'e kadar uzanıyor. Aynı rekabetçi ruhu ve Mobil 1 olarak kazanma isteğini paylaşan ekiplere, en zahmetli yarış ortamlarının bazılarında teknolojik çözümler sağlayarak, yenilikçilikte mükemmelliği sergilemeye tutkuyla bağlıyız.

Miras - Motor Sporlarında Performansın Uzun Geçmişi

Mobil 1 motor yağları, uzunca bir süredir dünyanın her yanında en zorlu ve popüler motor sporları serilerinde yarışan ekiplerin tercih ettiği yağ markası olmuştur.

Mobil 1'in motorlu sporlar geçmişi, 1970'lerin başındaki ralli yarışlarına dek uzanıyor, fakat yarış konusuna tam anlamıyla ağırlığımızı vermemiz, 1978'de Williams Formula 1™ ekibinin sponsorluğu ve 1987 yılında Rusty Wallace'ın NASCAR®'daki No. 27 arabasının sponsorluğu ile resmiyet kazandı. O andan itibaren, Mobil 1'in yarış pistlerinde ve alanlarındaki varlığı global boyutlara ulaştı. Bugün, Mobil 1 sentetik yağları, en zorlu koşulların çoğunda, sıra dışı motor performansını ve korumasını sağlama yeteneğiyle tanınıyor. Otomotiv teknisyenleri, yarış arabası sürücüleri, ekip sahipleri ve dünyanın lider konumdaki otomotiv üreticileri, Mobil 1 yağlarının sunduğu ileri düzey teknolojiyi onaylayabilir.

Mobil 1 Motor Sporları Fotoğraf Galerisi

Mobil 1, Formula One ekibi Aston Martin Red Bull Racing, Stewart-Haas Racing'in Monster EnergyNASCAR® Kupası Serisiekibi ve Mobil 1'in çalışmalarla desteklenen tüm aktivitelerinde, tüm uluslararası Carrera Kupaları'nda 'Resmi Teknoloji Ortağı' olarak tanındığı Porsche Motorsport serisi ve ve dünyanın en hızlı tek markalı serisi olan Porsche Mobil 1 Supercup'ının ana ortağı gibi diğer pek çoğunun dâhil olduğu, dünyanın en popüler ve başarılı serileri ve yarış ekipleri ile işbirliği yapıyoruz. Mobil 1, ayrıca NASCAR®'ın Resmi Motor Yağı olup, tüm dünyadaki köklü motor sporları girişimlerinin büyümesine katkıda bulunmaktadır.

Motor sporları, mirasımız ve bizi biz yapanların temel öğelerinden biri olmayı sürdürüyor. Pistte olduğu kadar yolda da üstün performansı geliştirmeye duyduğumuz tutkuyla desteklenen motor yağı ve yağ serimizi daha da ileri taşımak için yeni teknolojik ilerlemeler ile sınırları zorluyoruz.

Motor Sporları Ekipleri

Mobil 1, Formula One ekibi Aston Martin Red Bull Racing, NASCAR® ekibi Stewart-Haas Racing, ve Porsche Mobil 1 Supercup serisi ve diğer pek çoğunun dâhil olduğu, dünyanın en popüler ve başarılı serileri ve yarış ekipleri ile işbirliği yapmakta. Dünyanın çeşitli yerlerinde rekabet etmekte olan Mobil 1 yarış ekipleri hakkında daha fazlasını öğrenmek için aşağıdaki seçeneklerden birini seçin.

Teknik Konular

Dünya çapında birçok kategoride ilerlemeci ürünler geliştiren ve motor sporları ortaklığını destekleyen bilim insanlarından ve yarış pisti mühendislerinden oluşan bir ekibimiz bulunmaktadır.

Yarış pisti yeni teknoloji ve yenilikler için en üst aşamada yer alan bir sahnedir. Gelişmiş ürünlerimiz performans ve verimliliğine yardımcı olmak amacıyla yarış arabalarında kullanılmaktadır. Motor sporları bizi tanımlar. Bu, teknolojileri nasıl geliştirdiğimizin ve sınırlarımızı nasıl zorladığımızın bir tamamlayıcı unsurudur.

The Inside Track – Sahnenin arkasına geçin

Size özel bir erişim sunmak için içeride de çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. İster Grand Prix Racing, NASCAR veya Porsche Mobil 1 Supercup hayranlarına katılın, The Inside Track en son videolarımızı görüntülemek, araçları keşfetmek, ekipler hakkında bilgi edinmek ve yeni duvar kâğıtlarımızı indirmek için ziyaret etmeniz gereken yer.

 • Mobil Delvac™’ın Geçmişi

  Mobil Delvac™ dizel motor yağı, kamyonların 1925 yılından beri yollarda çalışır durumda kalmalarına yardımcı olmuştur.

  Daha fazlasını öğrenin
 • oil being poured from bottle

  Her şişedeki teknoloji

  Video izleyin ve deneyimli mühendislerimizin ExxonMobil'den en son teknolojiye sahip yüksek performanslı sentetik motor yağlarımızı ve yağlayıcılarımızı nasıl geliştirdiğini okuyun.

  Daha fazlasını öğrenin
 • porche racing 911

  Porsche Mobil 1™ Supercup

  Mobil 1, dünyanın en hızlı ve en prestijli tek marka şampiyonası olan Porsche Mobil 1 Supercup'ın unvan sponsorudur.

  Daha fazlasını öğrenin
 • mobil1 grid

  Mobil 1™ The Grid

  Mobil 1’in televizyon ve internetteki en heyecan verici motor sporlarının ana sitesi.

  Daha fazlasını öğrenin