Mobilarma Harf Serisi, yüksek performanslı pas önleyici ürün yelpazesidir. Mobilarma Serisi, çok çeşitli uygulamalarda, makina elemanlarında ve ortam şartlarında hem mükemmel şekilde korozyonu önleyecek hem de çevreye duyarlı olacak şekilde tasarlanmıştır. 

Mobilarma MT ve Mobilarma LT, özenle seçilmiş yüksek parlama noktalı solventler ve modern, ileri teknolojili korozyon önleyiciler kullanılarak üretilmektedir.  Yüksek parlama noktalı solvent kullanımı, yüzey kaplama kapasitesini artırarak yağ tüketimini azaltır. Mobilarma MT ve LT ürünleri baryum içermez.  Mobilarma SF, normal olarak sac çeliği korumak amacıyla kullanılan mineral bazlı bir pas önleyicidir.

Bilgi formları

Özellikleri ve Faydaları

ÖzellikleriAvantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Yüksek parlama noktalı özel solventlerDaha az buharlaşma nedeniyle daha az yağ tüketimi ve daha iyi uygulama ortamı
Etkili su giderme ve korozyona karşı korumaParçalardan nemi uzaklaştırarak pas ve korozyona karşı uzun vadeli koruma sağlar
Gelişmiş yüzey kaplama kapasitesiDaha geniş ürün kullanımı ve daha az ürün tüketimi
Çok amaçlı uygulamaÜrün stoklama gereksinimlerini azaltır. Farklı malzemeler ve çeşitli uygulama yöntemleri ile kullanılabilir.
İnce, şeffaf ve dayanıklı filmParçalar üzerindeki işaretlerin okunmasını kolaylaştırır

Kullanım Yerleri

Mobilarma MT, demir ve alaşımlı malzemeler için depolama ve nakliyat sırasında orta vadeli koruma sağlayan çok amaçlı bir pas önleyicidir. Kalın filmlerin istenmediği, hassas işlenmiş parçalara koruma sağlamak için özellikle uygundur.

Mobilarma LT, demir ve alaşımlı malzemeler için orta ila uzun vadeli koruma sağlayan çok amaçlı bir pas önleyicidir. Motor ve otomotiv parçalarının yanı sıra çekme ve metal kadırma ile işlenmiş yüzeyler gibi birçok yedek parçaların depolanması sırasında özellikle uygundur. Koruyucu film, asitli ve diğer agresif atmosferlere karşı çok etkilidir.

Mobilarma MT ve LT ürünleri en iyi daldırma yöntemi ile uygulanabilmekle birlikte, yüzeye yayma, püskürtme ve fırçalama yöntemleri de kullanılabilir.  Gerektiğinde, hidrokarbonlu solventler ya da uygun alkalin temizleyicilerle temizlenebilirler.

Mobilarma SF,  sac çelik, roda, tel ve bar çelik çubuk için pas önleyici işlevinin dışında sarma ve düzleme işlemleri sırasında ayrıca yağlayıcı ve yapıştırıcı görevi görür. Yağ ayrıca, daldırma, kabartma, püskürtme ve elektrostatik kaplama şeklinde de kullanılabilir. 


Tipik Özellikler

Test YöntemiTestBirimlerMobilarma MTMobilarma LTMobilarma SF
Görünüm Görsel Saydam koyu kahverengi Saydam koyu kahverengi Kahverengi sıvı
Film Tipi Görsel İnce gres Mumsu yağ Yağ
Yoğunluk DIN 12185 kg/l 0,813 0,845 0,880
40ºC’de Kinematik VizkositeDIN31041,8 4,4 33
Parlama Noktası DIN 2719 °C 55 (min) 65 160
Film Kalınlığı   mikron 0,8 4,03,2
Korozyona Karşı Koruma, iç mekan Ay 9 (maks) 24 (maks)
Korozyona Karşı Koruma, dış mekan  Ay 2 (maks)12 (maks)

Sağlık ve Güvenlik

Mevcut bilgiler ışığında; amaçlanan yerlerde kullanıldığında ve Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) sağlanan tavsiyelere uyulduğunda bu ürünün insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratması beklenmemektedir. MSDS’ler talep durumunda ana dağıtıcıdan veya Internet aracılığı ile sağlanabilir. Bu ürün amacı dışında kullanılmamalıdır. Kullanılmış ürünleri yok ederken çevrenin korunması konusunda dikkatli olunuz.