0W-40 motor yağını gösteren afiş

0W-40 motor yağı

Motor yağınız, sürtünmeyi azaltmak ve motorunuzun zarar görmesini önlemek için motorunuzun tüm parçalarını yağlanmış halde tutar. Bununla birlikte, farklı motor yağları yüksek ve düşük sıcaklıklarda farklı verimlilik ve akışkanlığa sahiptir. Bir motor yağının viskozite derecesine göre farklı sıcaklıklardaki performansı hakkında çok şey söyleyebilirsiniz.

Bir viskozite derecesinin iki parçası vardır, tüm kalite 'XW-XX' gibi görünür, örneğin 0W-40. 'W' kışı temsil eder ve rakamlar yüksek ve düşük sıcaklıklarda motor yağı performansıyla ilgilidir.

 • W'den önceki ilk sayı, yağın düşük sıcaklıklardaki akışı içindir. Buradaki düşük sayılar, soğuk havalarda yağın daha az kalınlaşacağı anlamına gelir.
 • W'den sonraki iki sayı, yağın 100 santigrat derecenin üzerindeki yüksek sıcaklıklarda incelmeye ne kadar dayanıklı olduğu ile ilgilidir.

Modern motorlar, motor yağınızın daha verimli çalışmasını sağladığı ve yakıt tasarrufunuzu iyileştirmeye yardımcı olduğu için düşük dereceli viskozitelerden daha fazla yararlanır. Eski araçlar daha yüksek dereceli viskoziteler gerektirebilir.

0W-40 ürün yelpazesi

Mobil 1 ürün seçme aracında Cep Telefonu

Hangi viskoziteli motor yağı sizin için uygun?

Aracınızın motoru sizin için çok çalışıyor ve aracınız için motorun ulaşması muhtemel herhangi bir sıcaklıkta iyi performans gösteren doğru viskoziteli motor yağına ihtiyacınız var. Hangi viskoziteli Mobil motor yağının aracınız için en uygun olduğunu bulun.

 • 2 kişi güneş ışığına doğru gidiyor

  Mobil 1™

  Gelişmiş sentetik motor yağı yelpazemiz, aşınmaya karşı olağanüstü motor koruması sağlamaya yardımcı olur. Hiçbir şey arabanız için daha fazla çalışmaz.

  Mobil 1™ hakkında daha fazla bilgi
 • Güneşte bir arabanın arkasında oturan çocuk

  Mobil Super™

  Mobil Super™, karşılaştığınız koşullara uyacak şekilde farklı koruma seviyeleri sağlayan bir dizi sentetik, yarı sentetik ve konvansiyonel yağ sunarken, her zaman tam güvenle sürüş yapabilmenizi sağlar.

  Mobil Süper hakkında daha fazla bilgi