Dünyanın ilk dizel motor yağlarından biri olan Mobil Delvac, 90 yıllık geçmişinde kamyon taşımacılığı sektörünün değişen ihtiyaçlarına sürekli olarak geliştirdiği performans ve inovasyon ile yanıt vermiştir. Mobil Delvac geçmişte taşımacılık sektörüne çabalarıyla öncülük etmiş olan ticari araç sahiplerinin / sürücülerinin, günümüzde de büyük ve gelişmiş filoların her zaman yanında olmuştur. Bu süreç içinde pek çok zorlukla karşılaşılmış, bu zorluklar ve engeller aşılmıştır. Bir yandan geçmişimize bakarken bir yandan da önümüzde uzanan yola bakıyoruz ve kamyonları hep bu yolda görmek istiyoruz.

90 yıllık inovasyon

1925 - Yeni teknolojiye öncülük etmek

Vacuum Oil Company, taşımacılık sektöründe dizel motor kullanımının önemli derecede artmasıyla, Delvac adı verilen ilk dizel motor yağlarından birinin patentini alıyor: D-iesel E-ngine L-ubricant VAC-uum.

1930’lar – Bir büyüme çağı

Mobil Delvac™ ticari araç yağları, hızla büyüyen taşımacılık sektörüne ayak uydurabilmek için, aşınma ve korozyonu önleme konusunda çığır açan gelişmelere imza atıyor.

1950’ler - Değişen global talepler

Mobil Delvac, potansiyel ham petrol sıkıntısı nedeniyle kamyon taşımacılığı yapanlara ürün sağlamak için sentetik bir dizel motor yağı geliştiriyor.

1990'lar – Yeni zorluklara çözümler

Mobil Delvac ticari araç yağları, yükselen yakıt fiyatları ve artan rekabetin kamyon taşımacılığı sektörünü zorluklarla karşı karşıya bıraktığı bir ortamda, motorların ömrünü uzatarak kamyon taşımacılarının yatırımlarını korumalarına yardımcı olacak yenilikçi yollar buluyor.

Günümüz – Kapsamı artan hizmet ve inovasyon

Yenilikler; yağ analizi, ekspres yağ değişim hizmeti (Mobil Delvac Express™), bakım danışmanlığı (Saha Mühendisliği Hizmetleri ve Mekanik Akademi) ve yağ değişim aralıklarını uzatmak ve yağ ekonomisini artırmak için gelişmiş formüller gibi kişiselleştirilmiş çözümler ile devam etmekte*.


* Mobil Delvac gibi özenle formüle edilip geliştirilmiş, endüstri veya Orijinal Ekipman Üreticileri (OEM) şartnamelerini karşılayan veya aşan yağlar, motorların korunmasına yardımcı olabilir. En uygun yağı seçmek için Orijinal Ekipman Üreticisine danışın. Fiili sonuçlar Orijinal Ekipman Üreticisi şartnamelerine, motorun tipine, bakımlı olup olmamasına, hangi şartlarda ve nasıl kullanıldığına ve kullanılan bir önceki yağa bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Daha fazla bilgi için lütfen mobil.com/pds adresini ziyaret edin.


* Yakıt tasarrufu değerlendirmeleri yük taşıma kapasitesinin % 75’i yüklü (yaklaşık 44.000 kg civarında) iki adet Volvo FM440 Euro V kamyon kullanılarak gerçekleştirildi. Testler, Birleşik Krallık'ta, Millbrook Proving Ground, Ltd.’nin pistlerinde yapıldı. Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ve mineral 15W-40 motor yağı karşılaştırması sonucunda, Volvo kamyonlarda otoyol sürüş koşullarında ortalama %1,8 gibi istatistiksel olarak belirgin bir oranda yakıt tasarrufu sağlandığı gözlendi. Test ortamındaki değişikliklerin yakıt tasarrufu üzerinde istatistiksel olarak belirgin etki yaptığı durumlarda, gerekli düzeltmeler yapılmıştır.

 • red-black-truck

  Mobil Delvac™

  Uzun motor ömrü, ticari araçlar ve kamu hizmet araçları için motor yağı teknolojisinde lider olan Mobil Delvac™ ile başlar.

  Daha fazlasını öğrenin
 • line-of-cars

  Mobil Super™ motor yağları

  Mobil Super™, yağ endüstrisi ve otomobil imalatçılarının en son standartlarını karşılar veya aşar.

  Daha fazlasını öğrenin
 • line-of-trucks-parked

  Mobil Delvac™ uzman görüşleri

  Uzmanlar motorları için neden Mobil Delvac™'ı tercih ettiler ve bunun işlerine sağladığı faydayı aşağıda bulabilirsiniz.

  Daha fazlasını öğrenin
 • Row of trucks

  Araç üreticilerine göre yağlar

  Mobil Delvac™, 2.000'den fazla üreticinin onayını ve 300'den fazla orijinal ekipman üreticisinin desteğini almıştır.

  Daha fazlasını öğrenin