Volvo aracım için hangi yağ

Volvo kamyonlar, ağır yük taşıtları, otobüsler ve hafif ticari araçlar, Volvo VDS şartnamelerini karşılamak üzere geliştirilen yüksek performanslı Mobil Delvac™ sentetik yağlarından faydalanabilirler. Volvo FH 12, Volvo B7R veya Volvo EW180C için ihtiyacınız olan kamyon, otobüs veya ekskavatör yağlarını Mobil Delvac'ın güvenebileceğiniz kapsamlı ürün yelpazesinde bulabilirsiniz.

Volvo VDS-4.5, Volvo VDS 4 ve Volvo VDS 3 yağlar, Volvo yağ değişimi, Volvo yağ

Mobil Delvac MX ESP 15W-40; Volvo VDS-4.5, Volvo VDS-4 ve Volvo VDS 3 yağ şartnamelerini karşıladığı Volvo tarafından onaylanan ve en zorlu dizel motorlarda bile üstün koruma sunan ekstra yüksek performanslı bir dizel motor yağıdır.

Mobil Delvac MX ESP 10W-30; Volvo VDS-4.5, Volvo VDS-4 ve Volvo VDS 3 yağ şartnameleri karşıladığı Volvo tarafından onaylanan ve en zorlu dizel motorlarda bile üstün koruma sunan ekstra yüksek performanslı bir dizel motor yağıdır.

Volvo VDS-4 ve Volvo VDS-3 yağlar

Mobil Delvac 1 LE 5W-30, Volvo VDS-4 ve Volvo VDS-3 yağ şartnamelerini karşılayan, hem yakıt tasarrufu potansiyeli sağlayan hem de uzun yağ değişim aralığı imkanı sunan, Volvo tarafından onaylanmış, üstün performanslı, düşük küllü tam sentetik dizel motor yağıdır.

Mobil Delvac XHP ESP 10W-40, karayolunda zorlu şartlar altında çalışan motorlara gelişmiş motor ve emisyon sistemi koruması sağlayan, Volvo VDS-4 ve Volvo VDS-3 yağ şartnamesini karşıladığı Volvo tarafından onaylanmış, düşük SAPS dereceli, ekstra yüksek performanslı sentetik dizel motor yağıdır.

Volvo VDS-3 ve Volvo VDS-2 yağlar

Mobil Delvac 1 5W-40, yüksek ve düşük sıcaklıklarda üstün koruma ve performans sağlayan, Volvo VDS-3 ve Volvo VDS-2 onaylı tam sentetik dizel motor yağıdır.

Mobil Delvac XHP Extra 10W-40, karayolunda veya arazideki zorlu şartlarda çalışan modern dizel motorlarda uzun yağ değişim aralıkları sağlamak üzere geliştirilmiş, Volvo VDS-3 ve Volvo VDS-2 yağ şartnamelerini karşılayan, Volvo tarafından Approval, ekstra yüksek performanslı sentetik dizel motor yağıdır.

Volvo ticari aracınıza uygun Volvo VDS-4, Volvo VDS-3 veya Volvo VDS-2 onaylı bir yağa ihtiyacınız olduğunda ‘Hangi yağ’ uygulamasını kullanarak doğru yağı bulabilirsiniz.

Mobil Delvac 1 kullanarak nasıl tasarruf sağlayabilirsiniz?

Mobil Delvac 1 gibi tam sentetik yağlar, sıradan mineral yağlara kıyasla Volvo motorlarının içerisinde daha rahat dolaşır; böylece motor daha verimli çalışır. Mobil Delvac 1 ayrıca daha hızlı yağlama yaparak motorun en yüksek verimliliğe daha çabuk ulaşmasını sağlar. Bu iki avantaj, hafif ticari veya ağır hizmet araçlarından oluşan filolarınızın litre başına daha fazla kilometre yapmasını sağlayarak dizel yakıt harcamalarınızda tasarruf etmenize imkan tanır.

Mobil Delvac; Euro IV, Euro V veya Euro VI uyumlu Volvo araçlarımın motorlarını nasıl destekler?

Uzman mühendisler tarafından geliştirilen emisyon sistemi korumalı Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ve Mobil Delvac XHP LE 10W-40, gelişmiş katıklar içeren formülleri sayesinde Volvo Dizel Partikül Filtresi (DPF) gibi emisyon azaltma sistemlerinin ömrünü uzatmaya ve verimliliğini korumaya yardımcı olurlar. DPF; Euro IV, Euro V ve Euro VI emisyon standartlarının gerekliliklerini karşılamak için kullanılır.

Volvo ticari aracım için doğru yağı nasıl bulurum?

Kamyon veya hafif ticari aracınızda doğru yağı kullanmak, Volvo şartnamelerine uymak açısından önem taşır. Rutin bakım sırasında ve aracınızın kullanım kılavuzu uyarınca doğru Mobil Delvac ürününü kullanmak, Volvo üretici garantisini etkilemez.

Tavsiyeyi, ‘Hangi yağ’ aracını kullanarak ve marka ile modele göre arama yaparak edinebilirsiniz.

 • red-black-truck

  Mobil Delvac™

  Uzun motor ömrü, ticari araçlar ve kamu hizmet araçları için motor yağı teknolojisinde lider olan Mobil Delvac™ ile başlar.

  Daha fazlasını öğrenin
 • gold drop of oil

  Neden Sentetikler?

  Motorunuz geniş bir sıcaklık aralığında ve ağır koşullar altında çalışan yüzlerce hareketli parçaya sahip, karmaşık bir makinedir. Seçtiğiniz yağ da motorunuzu bu çalışma koşullarına karşı korumak için aynı kapasiteyi sunmalıdır.

  Daha fazlasını öğrenin
 • line-of-trucks-parked

  Mobil Delvac™ uzman görüşleri

  Uzmanlar motorları için neden Mobil Delvac™'ı tercih ettiler ve bunun işlerine sağladığı faydayı aşağıda bulabilirsiniz.

  Daha fazlasını öğrenin
 • Row of trucks

  Araç üreticilerine göre yağlar

  Mobil Delvac™, 2.000'den fazla üreticinin onayını ve 300'den fazla orijinal ekipman üreticisinin desteğini almıştır.

  Daha fazlasını öğrenin
 • fpo image

  Locator Reail - missing title

  Locator Reail - missing copy and link.

  Daha fazlasını öğrenin