Scania aracım için hangi yağ

Scania kamyonlar, ağır yük taşıtları, otobüsler ve diğer ticari araçlar, Scania şartnamelerini karşılamak üzere geliştirilen yüksek performanslı Mobil Delvac™ sentetik yağlarından faydalanabilirler. Scania R serisi, Scania P serisi ya da Scania Irizar i4 için ihtiyacınız olan kamyon ve otobüs yağlarını Mobil Delvac'ın güvenebileceğiniz kapsamlı ürün yelpazesinde bulabilirsiniz.

Scania LDF-4 yağlar

Mobil Delvac 1 LE 5W-30, Scania LDF-4 yağ şartnamesine uygunluğu Scania tarafından onaylanmış, hem yakıt tasarrufu potansiyeli sağlayan hem de uzun yağ değişim aralığı imkanı sunan, düşük küllü tam sentetik dizel motor yağıdır.

Scania LDF onaylı yağlar

(Daha uzun yağ değişim aralığı gereksinimlerine sahip Scania Euro II veya Scania Euro III motorlar için).

Mobil Delvac 1 5W-40, Scania LDF yağ onayına sahip tam sentetik bir dizel motor yağıdır. Uzun yağ değişim aralığı şartnamesi bulunan Scania Euro II veya Scania Euro III motorlarına uygun olan Mobil Delvac 1 5W-40, hem olağanüstü performans hem de yüksek ve düşük sıcaklıklarda üstün koruma sağlar.

Scania LDF2 ve Scania LDF3 onaylı yağlar

(Daha uzun yağ değişim aralığı gereksinimlerine sahip Scania Euro IV veya Scania Euro V motorlar için).

Mobil Delvac XHP Extra 10W-40, Scania LDF2 ve Scania LDF3 yağ onayları bulunan ekstra yüksek performanslı sentetik dizel motor yağıdır. Mobil Delvac XHP Extra 10W-40, karayolunda veya arazideki zorlu şartlarda çalışan modern dizel motorlarda uzun yağ değişim aralığı sağlamak üzere geliştirilmiştir. Uzun yağ değişim aralığı şartnameleri olan Scania IV veya Scania Euro V motorları için uygun bir sentetik dizel motor yağıdır. Mobil Delvac XHP Extra 10W-40, bir önceki Scania LDF yağ standardının da üzerinde olduğundan, uzun yağ değişim aralığı gerektiren Scania Euro II veya Scania Euro III motorları için de uygundur.

Scania Low Ash (Düşük Küllü) yağ onayı

Mobil Delvac XHP ESP 10W-40, karayolunda zorlu şartlarda çalışan motorlara, gelişmiş motor ve emisyon sistemi koruması sağlayan, Scania Düşük Küllü yağ şartnamelerini karşılayan, düşük SAPS dereceli, ekstra yüksek performanslı sentetik dizel motor yağıdır.

İster bir Scania LDF yağı veya Scania Düşük Küllü yağa ihtiyacınız olsun, Scania ticari aracınız için doğru yağı ‘Hangi yağ’ uygulamamızı kullanarak bulabilirsiniz.

Mobil Delvac 1 kullanarak nasıl tasarruf sağlayabilirsiniz?

Mobil Delvac 1 kullanarak nasıl tasarruf sağlayabilirsiniz?
Mobil Delvac 1 gibi tam sentetik yağlar, sıradan mineral yağlara kıyasla Scania motorlarının içerisinde daha rahat dolaşır; böylece motor daha verimli çalışır. Mobil Delvac 1 ayrıca daha hızlı yağlama yaparak motorun en yüksek verimliliğe daha çabuk ulaşmasını sağlar. Bu iki avantaj, hafif ticari veya ağır hizmet araçlarından oluşan filolarınızın litre başına daha fazla kilometre yapmasını sağlayarak dizel yakıt harcamalarınızda tasarruf etmenize imkan tanır.

Mobil Delvac; Euro IV, Euro V veya Euro VI uyumlu Scania araçlarımın motorlarını nasıl destekler?

Mobil Delvac; Euro IV, Euro V veya Euro VI uyumlu Scania araçlarımın motorlarını nasıl destekler?
Uzman mühendisler tarafından geliştirilen emisyon sistemi korumalı Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ve Mobil Delvac XHP LE 10W-40, gelişmiş katıklar içeren formülleri sayesinde Scania Dizel Partikül Filtresi (DPF) gibi emisyon azaltma sistemlerinin ömrünü uzatmaya ve verimliliğini korumaya yardımcı olurlar. DPF; Euro IV, Euro V ve Euro VI emisyon standartlarının gerekliliklerini karşılamak için kullanılır.

Scania ticari aracım için doğru yağı nasıl bulurum?

Scania ticari aracım için doğru yağı nasıl bulurum?

Kamyon veya hafif ticari aracınızda doğru yağı kullanmak, Scania şartnamelerine uymak açısından önem taşır. Rutin bakım sırasında ve aracınızın kullanım kılavuzu uyarınca doğru Mobil Delvac ürününü kullanmak, Scania üretici garantisini etkilemez.

Tavsiyeyi, ‘Hangi yağ’ aracını kullanarak ve marka ile modele göre arama yaparak edinebilirsiniz.

 • red-black-truck

  Mobil Delvac™

  Uzun motor ömrü, ticari araçlar ve kamu hizmet araçları için motor yağı teknolojisinde lider olan Mobil Delvac™ ile başlar.

  Daha fazlasını öğrenin
 • gold drop of oil

  Neden Sentetikler?

  Motorunuz geniş bir sıcaklık aralığında ve ağır koşullar altında çalışan yüzlerce hareketli parçaya sahip, karmaşık bir makinedir. Seçtiğiniz yağ da motorunuzu bu çalışma koşullarına karşı korumak için aynı kapasiteyi sunmalıdır.

  Daha fazlasını öğrenin
 • line-of-trucks-parked

  Mobil Delvac™ uzman görüşleri

  Uzmanlar motorları için neden Mobil Delvac™'ı tercih ettiler ve bunun işlerine sağladığı faydayı aşağıda bulabilirsiniz.

  Daha fazlasını öğrenin
Row of trucks

Araç üreticilerine göre yağlar

Mobil Delvac™, 2.000'den fazla üreticinin onayını ve 300'den fazla orijinal ekipman üreticisinin desteğini almıştır.

Daha fazlasını öğrenin
fpo image

Locator Reail - missing title

Locator Reail - missing copy and link.

Daha fazlasını öğrenin