Uzman görüşleri - Juwa Unso

Mobil Delvac 1™ SHC, Toplam Bakım Maliyetlerinde yılda 660.000¥ JPY’nin üzerinde tasarruf sağlıyor

13 Benz Actros Dizel Kamyon Motoru

JuwaUnsoCorp. Japonya

2002’den beri Mobil™ Müşterisi

Amaç

Yüksek performanslı sentetik motor yağı ile yağ değişim aralıklarını ve motor ömrünü uzatarak çalışma ve bakım maliyetlerini azaltmak.

Durum

JuwaUnsoCorp. Kamyon motorlarında tek dereceli mineral yağı kullanıyor ve yağları her 10.000 km’de bir değiştiriyordu. Motorlar yağ servis dönemi boyunca yüksek yağ tüketimi ve yüksek iş yüküne maruz kalıyordu.

Çözüm

Mobil Delvac 1 SHC 5W-40 kullanarak yağ değişim aralıklarını uzatmak ve genel bakım maliyetlerini azaltmak. Bu yüksek performanslı sentetik motor yağının MB-Approval 228.5 onayı bulunmaktadır ve mükemmel termal/oksidasyon stabilitesine, temizleyici ve seyrelticiye, TBN koruması ve kayma stabilitesine (viskozite koruması) sahiptir.

Sonuç

Mobil Delvac 1 SHC kullanmak, yağ değişim aralığını 100.000 km’ye kadar uzattı (her yıl bir kez). 2002 yılından beri 13 Benz Actros kamyonunun hiçbirinde yağla ilgili motor sorunları ortaya çıkmadı; bu da uzun yağ değişim ve motor koruma performanslarının mükemmel olduğunu göstermektedir. Müşteri yağ değişim aralığını uzatarak, yağ satın alma ve yağ değiştirme işlemi de dahil olmak üzere, genel bakım maliyetlerinde 660.000¥ JPY’nin üzerinde tasarruf yaptı.

Avantajlar

Yağ değişim aralıkları ve motor ömrü uzatılarak genel işletme maliyetlerinin azaltılması, aşağıdakilerden yılda 660.000¥ JPY’nin üzerinde tasarruf sağladı:

  • Yağ satın alma maliyetlerinin azalması
  • İşletme maliyetinin ve yağ değiştirme süresinin azalması
  • Daha az artık yağ, çevre üzerindeki etkiyi de azalttı.