Oil splash

Gelişen teknoloji sizi daha ne kadar ileriye taşıyabilir?

Mobil 1™ gelişmiş tam sentetik motor yağı, olağanüstü bir performans ve motorunuz için koruma sunmak adına moleküler düzeyde dönüşüm sağlar. Biçim, tasarım ve uygulama açısından güzelliğin ta kendisi. Böylece motorunuz sınıf atlar.

Bir arada uyum içinde çalışmak

Mobil 1 motor yağı, pek çok yağın bileşiminden oluşur. Gelişmiş tam sentetik formülü, tortu ve birikinti oluşumunu önlemek, aşınmayı azaltmak ve yağın bozulmasını kontrol altına almak adına yüksek performanslı sentetik baz yağların özel bir bileşiminden oluşur. Mobil 1 motor yağının motorları yeniymiş gibi çalışır durumda tutmasının nedeni budur.

Değişimin hızı

Motor sporları dünyasında bu değişim hızla gerçekleşmelidir. Motorların, zorlu, değişken koşullarda binlerce mil yapması beklenir. Mobil 1 teknolojisi, motor sporları ekiplerinin sınırları zorlamasına yardımcı olmak için kritik öneme sahiptir ve bu da doğrudan, yolda gelişmiş performans anlamına gelir. Mobil 1 motor yağının gelişmiş formülü, olağanüstü performans ve koruma sağlamak adına motorunuzun değişen koşullarına uyum sağlayabilir.

Sıfırın altında sıcaklıklarda motoru çalıştırma

Motorunuz ilk çalıştırma sırasında hassastır. Yağın sürekli olarak akmasına ihtiyaç duymasının nedeni budur. Soğuk hava, motor yağının çok yavaş akmasına veya hiç akmamasına neden olur. Mobil 1 motor yağının, -40 Santigrat dereceye varan düşük sıcaklıklarda bile akış sağlaması sayesinde aracınız, ihtiyacı olan yağlanmaya motorun çalışması sırasında hemen kavuşur.

Yüksek sıcaklıklarda motorun çalışması

Uzun bir yolculuk. Yakıcı yaz günleri. Trafikte sürekli durup kalkmak. Motorunuz, bu tür koşullarda oldukça ısınacaktır. Bu aşırı sıcaklık, sıradan motor yağlarının oksitlenerek, ve kalınlaşarak motorunuzun performansını etkilemelerine neden olabilir. Mobil 1 motor yağı, 200 Santigrat derecede sıra dışı performans ve koruma sunar - turboşarjlı motorlarda bile.

Test edilmiş ve kanıtlanmış

Mobil 1 motor yağı, laboratuvarda test edilmiş ve ürünün etkisi yolda kanıtlanmıştır. Mühendislerimiz, sürekli olarak performans yetkinliğini sağlayan; ürün numune testi ve analizini içeren sıkı bir program yürütürler. Mobil 1 performansı, aşınmaya karşı güçlü koruma, soğuk havalarda kolay çalıştırma, yüksek sıcaklıklarda performans ve üstün motor temizliği anlamına gelir.

Genel performans açısından hiçbir ürün Mobil 1'den daha etkili değildir.

*Aracın çalışma koşulları ile uyumlu, tavsiye edilen yağ değişim aralıkları için araç kullanım kılavuzuna başvurmalısınız.

 • Engine start stop button

  Modern motorlar için Mobil 1™

  Uygun yağlama modern motorlarda kritiktir. Hibritlerden turbolara kadar, en son teknolojiye sahip motorların hepsi Mobil 1™ gibi yüksek performanslı motor yağına güvenir.

  Daha fazlasını öğrenin
 • Car side hybrid caption

  Hibrit teknolojisi

  Farklı hibrit araç türleri ve Mobil 1™ motor yağının bu araçların yakıt-verimli tasarımlarını nasıl koruduğunu öğrenin.

  Daha fazlasını öğrenin
 • Highway aerial view

  Start-stop sistemleri

  Start-stop sistemlerinin nasıl çalıştığını öğrenin ve yoğun start-stop araç testindeki Mobil 1™ motor yağı sonuçlarını alın.

  Daha fazlasını öğrenin
 • Turbo meter

  Turboşarjlar ile süperşarjları karşılaştırma

  Turboşarjlar ve süperşarjların her ikisi de modern motorlarda bulunabilirler, ancak sadece bir tanesi ekstra güç ve gelişmiş yakıt verimliliği sunar.

  Daha fazlasını öğrenin
 • Conditions meter

  Mobil 1™ zorlu koşullara karşı koruma sağlar

  Mobil 1™ motor yağı, -40⁰C dereceye varan düşük sıcaklıklarda bile akış sağlaması sayesinde, aracınızın motorunu ilk çalıştırdığınız andan itibaren yağlamayı başlatır.

  Daha fazlasını öğrenin
 • Orange liquid beaker experiment

  Aşınma ve bozulmayı önleme

  İş performans ve korumaya geldiğinde, şişedeki kimyasal uyum gerçekten büyük bir fark yaratır.

  Daha fazlasını öğrenin