Socony Oven Conveyer Lubricant

Fırın Konveyör Zincir Yağı

Socony Oven Conveyor Lubricant, özelilikle 200 °C'ye geçmeyen sıcaklıklarda çalışan fırın konveyör zincirleri için geliştirilmiş yüksek performanslı bir üründür. Düşük viskoziteli bir yağ ve koloidal grafitten formüle edilmiştir. Yağ grafit taşıyıcısı işlevini görür ve hareketli parçalar arasına nüfuz eder. Çalışma sıcaklıklarında sıkışmaya yol açabilecek herhangi bir tortu bırakmaksızın uçabilecek yeterli buharlaşma özelliğine sahiptir. 

Socony Oven Conveyor Lubricant, bakla ve pimlerin arasına nüfuz etmesi için tercihen düşük sıcaklıklarda uygulanmalıdır. Konveyör sıcak bölgeye hareket ettiğinde taşıyıcı yağ buharlaşır, geriye yağlayıcı grafit tabaka kalır. Yağ fırça ile veya bir tür merkezi mekanik sistem ile uygulanabilir. 

Bilgi formları

Özellikleri ve Faydaları

Socony Oven Conveyor Lubricant, özel olarak formüle edilmiş fırın zincir uygulamalarında mükemmel bir performans geçmişine sahip ürün niteliğindedir. Özellikleri ve potansiyel faydaları aşağıda verilmektedir:

Özellikler Avantajlar ve Sağlayabileceği Faydalar
Katı grafit tabakası ile üstün yağlama özelliğiAşınmayı önler ve parça değiştirme maliyetlerini düşürür
Zincir bakla ve pimlerine çok iyi nüfuz ederDüzenli ve verimli çalışma için güvenilir yağlama sağlar
Sıkışmaya yol açabilecek tortular barındırmazOnarım süresini dolayısıyla bakım maliyetlerini düşürür

Kullanım Yerleri

Socony Oven Conveyor Lubricant, özelilikle 200°C'e kadar sıcaklıklarda çalışan fırın konveyör zincirleri için geliştirilmiş yüksek performanslı bir üründür. Özel uygulamaları şunlardır:

  • Camyünü ve Taşyünü izolasyon imalatı
  • Yongalevha, plastik ve tekstil imalatı

Tipik Özellikler

Socony Oven Conveyor Lubricant
Viskozite, ASTM D 445
cSt @ 40ºC 13.3
cSt @ 100ºC 3.7
Parlama Noktası, ºC, ASTM D 92 265
API Gravitesi, ASTM D 4502 34.2

Sağlık ve Güvenlik

Mevcut bilgiler ışığında; amaçlanan yerlerde kullanıldığında ve Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) sağlanan tavsiyelere uyulduğunda bu ürünün insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratması beklenmemektedir. MSDS'ler talep durumunda ana dağıtıcıdan veya Internet aracılığı ile sağlanabilir. Bu ürün amacı dışında kullanılmamalıdır. Kullanılmış ürünleri yok ederken çevrenin korunması konusunda dikkatli olunuz.

ExxonMobil sürekli devam eden ürün araştırma ve geliştirme çalışmaları nedeniyle bu bültendeki bilgileri heber vermeksizin değiştirme hakkına sahiptir.