Mobilux EP 111 esas olarak tüm AGMA CG-3 kavramaların yağlanması için geliştirilmiş ekstra yüksek performanslı grestir. Ağır yükler altında çalışan eksenleri kaçık düşük devirli dişli kavramalarda bile aşınmaya karşı koruma sağlaması için özel olarak formüle edilmiştir. Mobilux EP 111, çok kalın ve yüksek viskoziteli mineral esaslı yağ ile formüle edilen lityum hidrokstearat gresidir. Mobilux EP 111, aynı zamanda yağda çözülebilen molibden katığı yanı sıra, çok etkili bir korozyon koruyucu içerir. Bu gresin NLGI Sınıfı 1'dir. 

Mobilux EP 111 çok farklı endüstrilerde mükemmel performans ve koruma sağlar. Uzun süreli performans kabiliyetleri nedeniyle bu gres birçok kullanıcının tercihi olmuştur.

 

Bilgi formları

Özellikleri ve Faydaları

Mobilux marka ürünler, uzun süreli çok iyi performansları ile dünya genelinde çok iyi tanınan ve yaygın kabul gören ürünlerdir. Bu ürün ailesi içinde yer alan yağlayıcılardan Mobilux EP 111'in mükemmel kalitesi onu birçok kullanıcının seçimi yapmıştır. 

Mobilux EP 111 çok yaygın uygulama alanında hizmet veren ağır yüklere maruz çeşitli kavramaların yağlanmasında mükemmel bir üne sahiptir ve aşağıda verilen üstünlükleri ve potansiyel faydaları sağlamaktadır:

ÖzelliklerAvantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Çok iyi viskozite/sıcaklık özelliği ve aşınmaya karşı korumaDaha uzun süreli kavrama koruması ve ömrü: daha düşük parça değiştirme maliyetine yardımcı olur
Yağ ayrılmasına karşı dirençDaha az yağ kaçağı ile yağ tüketimini azaltmaya yardımcı olur
Yüksek sıcaklıkta kararlılıkUzun gres ömrü ile tekrar gresleme aralığını uzatmaya yardımcı olur
Pas ve korozyona karşı dirençSu bulunan ortamlarda ile gres performansını sürdürür

Kullanım Yerleri

Mobilux EP 111 ağır yükler altında çalışan her türlü kavramanın yağlanmasında önerilmektedir. Mobilux EP 111’in önerilen çalışma sıcaklık aralığı -10ºC ile 120ºC arasıdır. Mobilux EP 111 aşağıdaki uygulamalarda çok iyi performans sergilemektedir:

  • Dişli ve ızgara (grid) kavramalar
  • Yaylı ve kaymalı mafsallı kavramalar
  • Mil (dişli) ve zincir kavramalar
  • Düşük devirli, açık dişliler ve kaymalı yataklar

Spesifikasyonlar ve Onaylar

Mobilux EP 111 aşağıdaki onay ve spesifikasyonları karşılar veya geçer: 
AGMA CG-3X

Tipik Özellikler

Mobilux EP 111 
NLGI Sınıfı1
Kalınlaştırıcı Sabun TipiLityum
RenkSiyah
İşlenmiş Penetrasyon, 25ºC, ASTM D 217325
Damlama Noktası, ºC, ASTM D 2265180
Baz Yağ Viskozitesi, ASTM D 445 
cSt @ 100ºC45
Timken OK Yükü, ASTM D 2509, lb50
4-Bilya Aşınma, ASTM D 2266, mm0.4
4-Bilya Kaynama Yükü, ASTM D 2596, kg315
Pas Testi, ASTM D 1743Geçer

Sağlık ve Güvenlik

Mevcut bilgiler ışığında; amaçlanan yerlerde kullanıldığında ve Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) sağlanan tavsiyelere uyulduğunda bu ürünün insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratması beklenmemektedir. MSDS'ler talep durumunda ana dağıtıcıdan veya Internet aracılığı ile sağlanabilir. Bu ürün amacı dışında kullanılmamalıdır. Kullanılmış ürünleri yok ederken çevrenin korunması konusunda dikkatli olunuz.

ExxonMobil sürekli devam eden ürün araştırma ve geliştirme çalışmaları nedeniyle bu bültendeki bilgileri heber vermeksizin değiştirme hakkına sahiptir.