Mobilmet 426

Orta Zorlukta Operasyonlar için Bakır Korozif Olmayan Kaliteli Düz Kesme Sıvıları

Mobilmet 420 Serisi ürünleri yüksek performanslı, çok amaçlı kesme yağlarıdır. Klorinsiz olmalarının yanında leke yapmazlar ve korozif değildirler. Hafiften orta zorluğa kadar kesme operasyonları için tasarlanmışlardır, ayrıca takım tezgahı yağlama yağları için de uygundurlar ve hafif hizmet hidrolik sistemlerde de kullanılırlar. Bu yağlar, gerek demir ve gerekse demir dışı metaller üzerinde çok geniş bir uygulama alanında etkili bir talaşlı imalat performansı sağlayan yüksek kaliteli baz yağlardan ve seçkin katıklardan formüle edilmişlerdir. Açık renkli ve şeffaf olan yağlar sayesinde çalışma alanı her zaman net bir şekilde görülebilir. Mobilmet 420’ler, takım tezgahı civarında yağ sisi oluşumunu önleyecek şekilde formüle edilmişlerdir.

Mobilmet 420 Serisi sıvıları, takım tezgahı yağlama sisteminde üstün performans sağlamak amacıyla aşırı sıçramada dahi köpürmeye karşı dayanıklıdır. Göreceli düşük akma noktaları ve yüksek viskozite indeksleri sayesinde soğuk koşullar altından kullanımı kolay olup, yüksek sıcaklıkta yük altında çalışan takım tezgahları yataklarında gerekli film mukavemetini sağlarlar.

 

Bilgi formları

Özellikleri ve Faydaları

İşleme performansı özelliklerinin yanında, doğası gereği çok amaçlı olan Mobilmet 420 Serisi sıvıları, çapraz bulaşma ile ilgili sorunları azaltmaya yardımcı olarak, üretimi iyileştirir ve ıskartaları azaltır. İmha ve döküntülerin çevreye etkisini azaltan klorinsiz katıklar kullanılarak formüle edilmişlerdir. Mobilmet 420 Serisi sıvıları kesici takımda talaş yapışmasını kontrol eder ve takım ucunu aşınmadan korur. Taşlama operasyonu öncesinde hassas tornalama veya şekillendirme ihtiyacını ortadan kaldırabilecek iyileştirilmiş yüzey hassasiyeti sağlarlar.

Mobilmet 420’nin özellikleri ve sağlayabileceği faydalar şunlardır:

ÖzelliklerAvantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Mükemmel talaşlı imalat performansıTakım değiştirme ve taş bileme nedenli duruşları azaltıp, takım ömrünü uzatarak üretim artışı sağlar
 Daha gelişmiş yüzey kalitesi ve boyut hassasiyeti ile daha az ıskarta ve daha kaliteli imalat imkanı verir
 Tezgahın devrini ve ilerleme hızını artırmaya yardımcı olur
Çok çeşitli demir ve demir dışı metaller ile talaşlı imalat uygulamaları için uygundurDaha az kesme yağı gerekir ve envanter maliyetlerini azaltma potansiyeli sağlar
Çoklu hizmet özellikleriÇapraz bulaşma sorunlarını ortadan kaldırarak ek envanter yararı sağlar
Açık, şeffaf renkÇalışma alanının her zaman net bir şekilde görülmesini sağlar

Kullanım Yerleri

Mobilmet 420 Serisi sıvıları, her türlü metal üzerinde çok çeşitli talaşlı imalat operasyonları için önerilmektedir. Aynı yerde takım tezgahları yağlama ve hidrolik yağ gereksinimi olduğunda doğru viskozite seçimiyle ortak yağ niteliğinde çok maksatlı olarak kullanılabilirler.

 

  • Mobilmet 423 ve Mobilmet 424, alüminyum, magnezyum, bakır, pirinç ve bronzla yapılan talaşlı imalat ile Brinell sertlikleri 200’e kadar olan çelik ve dökme demirler için tavsiye edilir. Ayrıca silikon-bakır, silikon-bronz ve bakır-nikel alaşımları gibi işlenmesi güç demir dışı alaşımlarının zorlu kesme operasyonlarda da kullanılırlar. Bunlar çok geniş bir sıcaklık aralığı içinde takım tezgahları yağlama sistemleri için çok etkili olabilen yağlardır.
  • Mobilmet 426 ve Mobilmet 427 demir dışı metallerin hassas talaşlı imalatında ve Brinell sertlikleri 300’e kadar olabilen malzemelerle ilgili otomatik işlemler için önerilir.

Tipik Özellikler

Mobilmet 420 Serisi423424426427
Viskozite, ASTM D 445    
cSt @ 40º C 15233246
cSt @ 100ºC 3.54.9 5.7 6.9
Akma Noktası, °C, ASTM D 97-15-15-15-12
Parlama Noktası, °C, ASTM D 92182200210212
Özgül Ağırlık @ 15°C, kg/l, ASTM D 12980.8590.8620.8740.877
Bakır Çubuk Korozyonu, ASTM D 130, 3 saat @ 100º C1B (maks)1B (maks)1B (maks)1B (maks)

Sağlık ve Güvenlik

Mevcut bilgiler ışığında; amaçlanan yerlerde kullanıldığında ve Ürün Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) sağlanan tavsiyelere uyulduğunda bu ürünün insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratması beklenmemektedir. MSDS’ler talep durumunda ana dağıtıcıdan veya Internet aracılığı ile sağlanabilir. Bu ürün amacı dışında kullanılmamalıdır. Kullanılmış ürünleri yok ederken çevrenin korunması konusunda dikkatli olunuz.