Mobilgrind serisi ürünleri, çok çeşitli malzeme ve operasyonlarda geleneksel ve yüksek hızda taşlama ve honlama uygulamaları için geliştirilmiş leke bırakmayan mineral yağlardır. Yüksek kalitedeki baz yağları ve seçkin katık sistemleri iş ortamını iyileştirmeye yardımcı olan temiz, düşük sis oluşturma özellikli ve az kokulu yağlama olanağı sağlamaktadır. Mobilgrind ürünleri, taşlama yağı sirkülasyon sistemlerinde sık rastlanan metal-dışı alaşım ve bakır boruların lekelenmelerini önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Mobilgrid yağları, sıvı sarfiyatını ve atık oluşumunu azaltmaya yardımcı şekilde taşlama atıklarından ve talaşından kolayca ayrılma özelliğine sahiptir. Ürünler, yüzey hassasiyetinin arttırılmasına yardımcı olmak amacıyla kolayca filtrelenebilir. Mobilgrind serisi, özel imha prosedürleri gerektiren çinko, klor veya diğer malzemeler katılarak formüle edilmemiştir.

Mobilgrind serisi, merkezi sistemlerde veya takım tezgahlarında kullanılabilir. 

Mobilgrind 13, çok çeşitli çelik ve diğer alaşımların hafif honlama ve süper finiş (hassas işleme) uygulamaları için tasarlanmıştır. Çalışma ortamını iyileştirmeye yardımcı olacak şekilde berraktır, nötral koku ve düşük uçuculuk özelliklerine sahiptir. Mobilgrind 13, Elektro-Erozyonla İşleme (EDM) uygulamalarında dielektrik sıvı olarak da kullanılabilir.

Mobilgrind 14, karbonlu ve alaşım çeliklerinin hafif zorlukdaki silindirik ve yüzey taşlama uygulamaları için tasarlanmıştır. Yağ sisi oluşumunu azaltmaya ve vizkoziteyi uygulama noktasında tutmaya yardımcı olmak amacıyla yüksek kalitedeki katık sistemi ve baz yağlarıyla formüle edilen Mobilgrind 14, incelik gerektiren taşlama uygulamalarında ölçü hassasiyetinin korunmasına yardımcı olur. Ürünün düşük vizkozitesi, ince tanelerin sedimantasyon tanklarında yağdan hızlıca ayrılmasına ve sirkülasyon sistemlerinde yeniden kullanım için yağ filtrasyonuna yardımcı olur.

Mobilgrind 24, çeşitli sertlikteki çeliklerin orta zorluktaki honlama ve taşlama operasyonları için bir üründür. Özellikle tıraş bıçaklarının kaba ve hassas honlama operasyonları ve sürekli filtrasyonun uygulandığı yüksek hacimli sirkülasyon sistemleri için uygundur.

Mobilgrind 26, sertleştirilmiş çelikler ve diğer karbon alaşımlarının son taşlama uygulamalarına yönelik orta zorluktaki operasyonları için düşük vizkoziteli bir üründür. Yüksek seviyede rafine edilmiş, yüksek vizkozite indeksli baz yağları ile formüle edilen Mobilgrind 26, iyi penetrasyon ve ince parçacıkların kesim alanından verimli bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlayarak, uygulama noktasında sürekli vizkozite kararlılığı sağlar. Düşük vizkoziteli, düşük sis yapma özellikli ürün gerektiren hafif talaşlı imalat operasyonlarında da kullanılabilir. 

Mobilgrind 36, sertleştirilmiş çeliklerin hassas taşlama işlemlerine yönelik orta/ağır hizmet seviyesinde bir üründür. İş parçasında yanmayı önlemek ve taşlama taşını temiz tutmak için üstün ıslatma özelliğine sahiptir. Düşük vizkoziteli, yüksek kalitede baz yağlarıyla formüle edilen bu ürün, hassas dişli ve aksların finiş taşlaması ve yüksek ölçü hassasiyeti gerektiren diğer uygulamalar için çok uygundur.

Mobilgrind 37, freze ve matkap uclarının kanal taşlaması gibi orta/ağır düzeydeki form taşlama operasyonları için tasarlanmıştır. Yüksek hızdaki bu operasyonlarda kanalların lekelenmesini minimize eder. Hidrolik sıvının çapraz kontaminasyonunun taşlama performansını etkileyebileceği kanal taşlama uygulamalarında tezgah hidrolik sıvısı olarak da kullanılabilir.

 

Bilgi formları

Özellikleri ve Faydaları

ÖzellikleriSağlayabileceği Faydalar
Düşük Sis Oluşturma ve Nötral KokuÇalışma ortamını iyileştirir ve ürün kullanımını azaltır
Yüksek Filtrelenebilme ÖzelliğiÜrün kullanımında azalma ve yüzey son işleme hassasiyetinde artış
Talaştan kolayca ayrılırÜrün kullanımında azalma ve talaş imhasında kolaylık
Berrak ve klorsuzDaha iyi iş parçası görünürlüğü ve kolay imha

 

Specificaties en goedkeuringen 

Mobilgrind Serisi aşağıdaki imalatçı onaylarına sahiptir:131424263637
KAPP GMBH----X-

 

Tipik Özellikler

Mobilgrind131424263637
Yoğunluk, kg/l0,830,780,830,790,800,82
Renk, ASTM D15001,51,08121
Viskozite, ASTM D445      
cSt 40°C'de467121520
cSt 100°C'de 22,53,02,54,0
Parlama Noktası, ASTM D 92, °C (°F), min120150130170180200
Bakır Şerit Korozyonu, ASTM D 130, 3 saat 100°C'de, maks 1B1B1B1B1B
Dielektrik Dayanıklılık, kv28     

Sağlık ve Güvenlik

Mevcut bilgiler ışığında; amaçlanan yerlerde kullanıldığında ve Ürün Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) sağlanan tavsiyelere uyulduğunda bu ürünün insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratması beklenmemektedir. MSDS’ler talep durumunda ana dağıtıcıdan veya Internet aracılığı ile sağlanabilir. Bu ürün amacı dışında kullanılmamalıdır. Kullanılmış ürünleri yok ederken çevrenin korunması konusunda dikkatli olunuz.