Mobilgrease XHP™ 460 gresleri çok geniş uygulama alanları ve zorlu çalışma koşulları altında kullanılan uzun hizmet ömürlü lityum kompleksi greslerdir. Bu gresler yüksek performanslı patentli lityum kompleks imalat teknolojisi uygulanarak geleneksel ürünlerin üzerinde performans sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bunlar, yüksek sıcaklıklarda üstün yapışma, yapısal kararlılık ve su kirliliğine karşı dayanım performansı sağlamak üzere formüle edilmişlerdir. Bu gresler yüksek düzeyde kimyasal kararlılık sergilemekte ve pas ve korozyona karşı mükemmel koruma sağlamaktadır. Bu greslerin yüksek damlama noktası vardır ve önerilen azami çalışma sıcaklıkları 140ºC (284ºF) düzeyine çıkmaktadır. Mobilgrease XHP 460 gresleri, ISO VG 460 baz yağ viskozitelerinde formüle edilmiştir ve NLGI 1. ve 2. sınıfında temin edilebilmektedir. Mobilgrease XHP 462 Moly, ağır yüklü ve yüksek kaymalı uygulamalarda daha fazla EP ve AW koruması sağlamak üzere, %3 molibden disülfit ile güçlendirilmiştir.

Mobilgrease XHP 460 gresleri aralarında endüstriyel, otomotiv, inşaat ve denizcilik sektörleri başta olmak üzere çok geniş uygulama alanları içinde kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Bu greslerin performans özellikleri; yüksek sıcaklık, su kirliliği, şok yükler ve uzun yeniden yağlama operasyonları dahil olmak üzere tüm zor çalışma koşulları altında ideal çözüm olma özelliğini sergiler. Mobilgrease XHP 462 Moly, yağ filminin kaybına yol açan döndürme ve diğer ağır yüklü kayma koşullarında çalışan makine parçalarında aşınmaya karşı koruma sağlayan %3 molibden disülfit içeren yüksek basınca dayanıklı bir grestir.

Bilgi formları

 

Özellikleri ve Faydaları

Mobilgrease XHP 460 gresleri, Mobilgrease marka ürünler arasında öncü niteliğindedir. Mobilgrease XHP 460 greslerinin formülasyonu teknik elemanlarımız tarafından tasarlanmış ve dünya genelinde teknik personelimiz tarafından verilen destek ile kullanıma sunulmuş bir üründür.

Mobilgrease XHP 460 Serisi greslerin mükemmel yapışma ve tutunma yanı sıra mekanik stabilite özelliklerini sahip sabununa bu nitelikleri sağlayan en temel faktörler arasında araştırma tesislerimizde geliştirilmiş ve modern imalat tesislerinde uygulamaya sokulmuş özel imalat teknolojileri yer alır.  Bu ürünler, mükemmel oksidasyon kararlılığı, pas ve korozyon kontrolu ve su kirliliğine karşı direncin yanı sıra, aynı zamanda aşınmaya karşı ve EP koruması açısından mükemmel özellikler sağlayan seçkin katıklarla ile üretilmiştir. Mobilgrease XHP 460 Serisi ürünler, aşağıda verilen özellik ve potansiyel faydaları sağlar: 

Özellikleri Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar 
Su tarafından yıkanma ve püskürtme ile taşınmaya karşı mükemmel direnç En zor şartlar altındaki sulu ortamlarda bile uygun yağlama ve koruma sağlamaya yardımcı olur
Yüksek düzeyde yapışma ve tutunma özelliği Mükemmel gres kararlılığı kaçakları azaltarak ve yeniden yağlama aralıklarını uzatarak bakım gereksinimlerinin azaltılmasına yardımcı olur
Pas ve korozyona karşı mükemmel dirençEn zor sulu ortamlarda ve özellikle asitli sularda yağlanan parçaların korunmasını sağlar
Yüksek sıcaklıklarda ısıl, oksidasyon ve yapısal bozunmaya karşı yüksek dirençYüksek sıcaklık uygulamalarında gres ömrünü uzatmaya ve rulman korumasını artırmaya yardımcı olur ve daha az bakım ve değişim maliyeti imkanı sağlar
Aşınmaya karşı çok iyi koruma ve EP performansıYağlanan ekipmanların yüksek kayma koşullarında güvenilir korunmasını sağlar, ekipman ömrünü uzatma ve beklenmeyen duruşları azaltma potansiyeline sahiptir
Çok geniş uygulama alanıEnvanteri sadeleştirme imkanı ve düşük envanter maliyeti sağlar

 

Kullanım Yerleri

Mobilgrease XHP 460 gresleri, aralarında endüstriyel, otomotiv, inşaat ve denizcilik uygulamalarında kullanılan çok geniş ekipmanda kullanılır. Mobilgrease XHP 461 ve 462'nin mavi rengi, uygulama alanında doğrulanmasını kolaylaştırır. Yüksek ISO VG 460 yağ viskosite özelliği ile bu gres yağları; kağıt, inşaat ve madencilik sanayinde kullanılan çoğu rulman uygulamaları ve yol dışı araçlarda kullanılmak üzere yavaş ve orta hızlardaki yüksek yük uygulamaları için önerilir.

Özel Kullanım Yerleri:

  • Mobilgrease XHP 461, ExxonMobil tarafından endüstriyel ve denizcilik uygulamaları, saşi bileşenleri ve tarım makinelerinde kullanılmak üzere tavsiye edilir. Mükemmel düşük sıcaklık performansı sağlar. Düşük hızda esnek dişli kavramalar için yeterlidir.
  • Mobilgrease XHP 462 Serisi dönen keçe silindiri rulmanları, ıslak bölge rulmanları ve pres rulmanlarında kullanılmak üzere tavsiye edilir. Ayrıca, genel değirmen/öğütücü ve endüstriyel ve denizcilik uygulamaları, şaşi aksamları ve tarım makinelerinde kullanılan çok amaçlı iyi bir gres yağıdır.
  • Mobilgrease XHP 462 Moly, %3 molibden disülfit ile güçlendirilmiştir ve ExxonMobil tarafından kepçe pimi ve beşinci teker gibi molibden disülfitin kayma sürtünmesi ve salınımlı hareketin yağ filminin kesilmesine ve metalin metale temasına yol açtığı durumlarda ekstra koruma düzeyi sağladığı uygulamalar için önerilir.  

 

Spesifikasyonlar ve Onaylar

Mobilgrease XHP 460 Serisi aşağıdaki onay ve spesifikasyonları karşılar veya geçer:461462462 Moly
DIN 51825: (2004-06)KP1N-20LKP2N-20L--

 

Tipik Özellikler

Mobilgrease XHP 461462462 Moly
NLGI Sınıfı122
Kalınlaştırıcı Sabun TipiLi-KompleksLi-KompleksLi-Kompleks
Renk, GörselKoyu MaviKoyu MaviGri
Molibden Disülfit, wt%----%3
İşlenmiş Penetrasyon, 25º C, ASTM D 217325280280
Damlama Noktası, ºC, ASTM D 2265280280280
Yağ Viskozitesi, ASTM D 445   
cSt @ 40º C460460460
4-Bilya Aşınma Testi, ASTM D 2266, aşınma, mm0,500,500,50
4-Bilya Kaynama Yükü, ASTM D 2509, kg315315315
Timken OK Yükü, ASTM D 2509, lb505050
Oksidasyon Testi, ASTM D 942, 100 saatteki basınç azalması, kPa (psig)13,8 (2)13,8 (2)--
Pas Önleme Testi, ASTM D 1743GeçerGeçerGeçer
Pas Önleme(EMCOR), IP 220-mod/ASTM D 6138., Distile Su Yıkama0,00,00,0
Bakır Şerit Korozyon, ASTM D 40481a1a1a
Penetrasyon Kararlılığı Değişimi, Silindir Stabilitesi, ASTM D 1831, mm/10-5-5-5

 

Sağlık ve Güvenlik

Mevcut bilgiler ışığında; amaçlanan yerlerde kullanıldığında ve Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) sağlanan tavsiyelere uyulduğunda bu ürünün insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratması beklenmemektedir.  MSDS’ler talep durumunda ana dağıtıcıdan veya Internet aracılığı ile sağlanabilir. Bu ürün amacı dışında kullanılmamalıdır.  Kullanılmış ürünleri yok ederken çevrenin korunması konusunda dikkatli olunuz.