Mobil SHC Grease 461 WT

Rüzgar Türbinleri için Yüksek Performanslı Sentetik Gres

Mobil SHC™ Grease 461 WT, rüzgar türbinlerinin yalpa rulmanları ile kanat açısı yatakları ve ana yataklarını yağlamak için özel olarak formüle edilmiştir. Aşırı sıcaklıklardaki rüzgar türbini uygulamalarının zorlu şartlarını aşmak üzere özel olarak tasarlanmış yüksek performanslı sentetik lityum kompleks bir grestir. Düşük sürükleme katsayısına sahip gelişmiş sentetik baz yağı, düşük sıcaklıkta mükemmel pompalanabilirlik ve çok düşük ilk çalıştırma ve çalışma torku sağlar.

 

Bilgi formları

Özellikleri ve Faydaları

•  Üstün ısıl kararlılığı ve oksidasyon direnci, geleneksel greslere kıyasla rüzgar türbinleri için daha uzun gresleme aralıkları ile daha uzun servis ömrü sağlamaya yardımcı olur.

•  Üstün düşük sıcaklık performansı, geleneksel greslere kıyasla düşük sıcaklıklarda mükemmel koruma sağlayarak düşük tork ve kolay ilk çalıştırma özellikleri sunar.

•  Mükemmel pas ve korozyon koruması ıslak koşullarda mükemmel performans sağlayarak geleneksel greslere kıyasla duruş sürelerini ve bakım maliyetlerini düşürür.

•  Su bulunan ortamlardaki üstün yapısal kararlılığı, zorlayıcı sulu ortamlarda gresin bütünlüğünün korunmasına yardımcı olur.

•  Mükemmel düşük sıcaklıkta pompalanabilme özelliği rulmanların merkezi gres sistemleri veya gres tabancaları ile güvenilir şekilde yağlanmasını sağlar.

•  Baz yağının düşük sürükleme katsayısı, geleneksel greslere kıyasla daha iyi mekanik ömür ve enerji maliyetlerini düşürme potansiyeli sunar.

• Mükemmel düşük sıcaklık özellikleriyle ekstra koruma için arttırılmış yağ viskozitesi

• Daha iyi temizlik için boya içermez

• Wind Industry Riffel testinde mükemmel performans

 

Kullanım Yerleri

  • Mobil SHC Grease 461 WT, zorlu rüzgar türbini uygulamaları için tavsiye edilen, NLGI 1.5 sınıfında, ISO VG 460 viskoziteli sentetik baz yağa sahip bir aşırı basınç gresidir.
  • Mobil SHC Grease 461 WT, rüzgar türbini üreticilerinin ve parça tedarikçilerinin çoğunun teknik şartnamelerini karşılar ve yalpa rulmanı, kanat açısı ve jeneratör rulmanlarının manuel gresleme ya da merkezi gresleme sistemleri veya gres tabancaları ile yağlanmasında benzersiz performansa sahiptir.
  • Uygun gres uygulama aralıkları ile sürekli çalışma için tavsiye edilen sıcaklık aralığı -40 ºC ile 150 ºC şeklindedir.

 

Şartnameler ve Onaylar

Bu ürün serisi, aşağıdaki şartnameleri karşılar veya aşar:

DIN 51825: 2004-06 KP HC 1-2 M -50

 

Özellikler ve Şartnameler

Özellik

 

Sınıf

NLGI 1.5

Kalınlaştırıcı Tipi

Lityum Kompleks

Renk, Görsel

Bej

Penetrasyon, 60X, 0,1 mm, ASTM D217

305

Damlama Noktası, ASTM D2265, ºC

255

Gres Baz Yağı Viskozitesi @40 ºC, mm2/s, AM-S 1558

460

Yuvarlanma Kararlılığı, 0,1 mm, ASTM D1831

-2

Dört Bilyalı Aşınma Testi, İz Çapı, mm, ASTM D2266

0,4

Dört Bilyalı Aşırı Basınç Testi, Kaynama Yükü, kgf, ASTM D2596

250

Su ile Yıkanma, Kayıp @79 ºC, %Ağırlık, ASTM D1264

5

Korozyon, Rulman, Derecelendirme, ASTM D1743

GEÇER

SKF Emcor Pas Testi, %10 Sentetik Deniz Suyu, Rulman 1, ASTM D6138

0,0

Bakır Şerit Korozyon, Derecelendirme, ASTM D 4048

1A

 

Sağlık ve Güvenlik

Bu ürün ile ilgili sağlık ve güvenlik önerileri Malzeme Güvenliği Bilgi Formunda (MSDS) verilmiştir: http://www.msds.exxonmobil.com/psims/psims.aspx