MOBIL SHC GEAR 320 WT

Gelişmiş Rüzgar Türbini Dişli Yağı

MOBIL SHC GEAR 320 WT gelişmiş rüzgar türbini dişli yağı, rüzgar türbini dişli kutularında zorlu koşullarda bile en üst düzeyde ekipman koruması ve uzun yağ ömrü sağlamak için tasarlanmış tam sentetik bir endüstriyel dişli yağıdır.

Olağanüstü oksidasyon direnci ve ısıl özellikleri nedeniyle ExxonMobil'in yeni nesil polialfaolefin (PAO) teknolojisi seçilmiştir. Bu özel sentetik baz yağ, diğer sentetik dişli yağlarına kıyasla mikropitting, viskozite indeksi, hava ayrışması ve düşük sıcaklıkta akış özellikleri konusunda faydalar sunan, dengeli bir dişli yağı formülasyonunun temelidir.

 

Mobil SHC Gear 320 WT gelişmiş rüzgar türbini dişli yağı, her alanda dengeli performans sağlamak için bilimsel olarak tasarlanmış tescilli bir katık teknolojisi içerir. Özellikle, Mobil SHC Gear 320 WT, mikropitting yorulmasına karşı yüksek bir direnç ve olağanüstü pas ve korozyon koruması sunar.

 

Ek olarak, endüstride bazı rüzgar türbini operasyonlarını etkileyen Beyaz Aşındırma Çatlaklarına (WEC) odaklanmayı desteklemek için, Mobil SHC Gear 320 WT, performansı ve WEC ile olan ilişkisini değerlendirmek için kapsamlı bir bilimsel çalışmaya tabi tutuldu.  Mobil SHC Gear 320 WT gelişmiş rüzgar türbini dişli yağı, dünyanın önde gelen sertifikalandırma kuruluşu DNV-GL tarafından Beyaz Aşındırma Çatlaklarının (WEC) yağ kaynaklı etkilerine katkıda bulunmadığı konusunda bağımsız olarak onaylanan ilk yağdır.

 

Mobil SHC Gear 320 WT gelişmiş rüzgar türbini dişli yağı, kendi ekipmanlarında kullanılmak üzere önemli Orijinal Ekipman Üreticileri (OEM) tarafından onaylanmıştır ve IEC 61400-4'ün gerektirdiği temizlik seviyesi de dahil olmak üzere ana endüstri gereksinimlerini karşılamaktadır (rüzgar türbini dişli kutuları için tasarım gereksinimleri).

 

Bilgi formları

DNV logo

Özellikleri ve Faydaları

Mobil SHC markalı yağlar dünya çapında getirdikleri yenilik ve üstün performansları ile tanınır ve takdir edilirler. Mobil SHC Gear 320 WT ileri rüzgar türbini dişli yağı, hızla gelişen rüzgar türbini şanzıman tasarımlarında olağanüstü performans sağlamak için önde gelen rüzgar türbini, dişli kutusu ve rulman OEM'leriyle yakın ilişki içinde geliştirilmiştir.

 

Bilim insanlarımız, sürtünme aşınması gibi geleneksel dişli aşınma mekanizmalarına direnen ve çok düşük eğilimli çamur ve birikinti oluşumu ile mikropittinge karşı koruma sağlayan özel bir katık kombinasyonu tasarladılar. Yeni nesil PAO sentetik baz yağlarının kullanımı ve yeni bir harmanlama yaklaşımının seçilmesi, mikropitting, viskozite indeksi, hava ayrışması ve düşük sıcaklıkta akış özelliklerinin yanı sıra performans özelliklerinin dengesinde fayda sağlamaktadır.

 

Mobil SHC Gear 320 WT gelişmiş rüzgar türbini dişli yağı aşağıdaki özellikleri ve faydaları sunar:

 

Özellikleri

Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar

Geleneksel sürtünme aşınmasına karşı yüksek direnç yanında mikropitting yorulma aşınmasına karşı mükemmel koruma

Aşırı yük, hız ve sıcaklık koşulları altında çalışan kapalı dişli tahriklerinde dişli ve rulman ömrünün uzamasına yardımcı olur

Plansız duruşların ve bakımın azaltılmasına yardımcı olur; özellikle ulaşılması zor yerlerde bulunan dişli kutularında daha az bakım ihtiyacı sağlar.

Beyaz Aşındırma Çatlaklarının (WEC) yağ kaynaklı etkilerine katkı yapmadığı bağımsız kuruluşlarca belgelenmiştir.

Erken rulman arızası ve şanzıman değişiminden kaynaklanan plansız duruş ve bakımın azaltılmasına yardımcı olur

Hassas filtrelemeden sonra bile üstün köpük önleme

Döküntü ve çevre üzerinde etki riskini azaltır. Yanlış yağ seviyesi alarmlarından doğan türbin duruşlarını azaltır/ortadan kaldırır.

Yüksek sıcaklıklarda bozulmaya karşı mükemmel direnç

Uzun yağ ömrü ve değişim aralıklarıyla yağ tüketimini ve bakım maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur

Düşük birikintili performans, çamur oluşum kontrolü ve ekipman bileşen uyumluluğu sağlayan tescilli düşük kükürtlü Aşırı Basınç (EP) teknolojisi ile formüle edilmiştir

En uygun düzeye getirilmiş bakım maliyetleri için ekipmanın daha iyi korunmasını sağlar ve daha uzun yağ değişim aralıkları sunar

Üstün temizlik seviyesi, -/14/11 (ISO 4407) seviyesinden daha iyi

Tüm çalışma koşullarında sorunsuz çalışma sağlamaya yardımcı olur

Tesis içi ek filtreleme ve ilgili maliyetleri azaltmaya yardımcı olur

Birçok ekipman onayı ve mineral bazlı dişli yağlarıyla mükemmel uyumluluk

Çok çeşitli rüzgar türbini OEM üreticilerinden performans güvencesi sağlar

Çeşitli türbin işlemlerinde konsolide ve basitleştirilmiş dişli yağı stok yönetimi ve ekipmanın en uygun duruma getirilmesini sağlar

 

Kullanım Yerleri

Mobil SHC Gear 320 WT gelişmiş rüzgar türbini dişli yağı, rüzgar türbini güç üretim sistemlerinde ana dişli kutusunun yağlanması için tavsiye edilir. Özellikle mikropittinge maruz kalabilecek uygulamalar için önerilmektedir. Özellikle, tipik olarak rüzgar türbinlerinde kullanılan, yüzey sertleştirilmiş diş metalürjisine sahip ağır yük altında çalışan dişli kutuları. Aynı zamanda aşırı düşük ve/veya yüksek sıcaklıkların söz konusu olduğu dişli kutusu uygulamalarında ve korozyonun yüksek olabileceği uygulamalarda da kullanılabilir. Geleneksel dişli yağı kimyasal yapılarıyla karşılaştırıldığında, Mobil SHC Gear 320 WT gelişmiş rüzgar türbini dişli yağı, dişli kutusu döner elemanlı rulmanlarda daha gelişmiş yağlama sağlayabilir.

 

Mobil SHC Gear 320 WT için önerilen çalışma sıcaklığı aralığı -35°C ile 100°C arasındadır.

 

Tipik uygulama alanları aşağıdakileri içerir:

• Rüzgar türbinleri, özellikle aşırı yüklü ve şoklu yüklemeye maruz üniteler, uzakta bulunan üniteler ve aşırı sıcaklık ortamları

• Yalpa ve sapma dişli kutuları gibi rüzgar türbinlerindeki yardımcı dişli kutuları

 

Uygulama değerlendirmesi: Mobil SHC Gear 320 WT, mineral bazlı yağlarla uyumluyken, azami performans avantajlarını elde etmek için Mobil SHC Gear 320 WT'ye geçmeden önce sistemlerin iyice temizlenmesi ve yıkanması önerilir.

 

Şartnameler ve Onaylar

Bu ürün aşağıdaki onaylara sahiptir:

CN Gpower

Delijia

DNV-GL

Eickhoff

Envision

GE Renewable Energy

Goldwind

Hitachi

Ishibashi Manufacturing

Mitsubishi Heavy Industries

Mitsui Miike Machinery

Moventas

Nordex

Senvion

Suzlon

Wikov

Winergy

ZF Wind Power

NGC

TYHI(Taiyuan Heavy Industry)

Siemens Gamesa Renewable Energy

 

Bu ürün aşağıdaki teknik özellikleri karşılar veya geçer:

AGMA 9005-F16

DIN 51517-3:2018-09

IEC 61400-4 :2012(E)

ISO L-CKD (ISO 12925-1:2018)

ISO L-CKSMP (ISO 12925-1:2018)

Suda yaşayan organizmalar için GESAMP tehlike değerlendirme prosedürüne göre toksik değildir

ISO L-CTPR (ISO 12925-1:2018)

 

Özellikler ve Şartnameler

Özellik

 

Sınıf

ISO 320

Yoğunluk, @15,6 °C, g/ml, ASTM D4052

0,851

Emülsiyon, 37 ml Suya kadar Zaman, 82 °C, dk., ASTM D1401

15

Parlama noktası, Cleveland Açık Kap, °C, ASTM D92

256

Köpük, Sekans II, Eğilim, ml, ASTM D892

0

Köpük, Sekans II, Kararlılık, ml, ASTM D892

0

FZG Micropitting, Arıza Aşaması, Derecelendirme, FVA 54

>10

FZG Micropitting, GFT-Sınıfı, Derecelendirme, FVA 54

Yüksek

FZG Sürtünme Aşınması, A/8.3/90, Arıza Aşaması, Derecelendirme, DIN 51354

14+

Kinematik Viskozite @ 100 °C, mm2/sn, ASTM D445

44,7

Kinematik Viskozite @ 40 °C, mm2/sn, ASTM D445

343

Akma Noktası, ºC, ASTM D5950

-45

Pas Karakteristiği, B Prosedürü, ASTM D665

GEÇER

Viskozite İndeksi, ASTM D 2270

189

ISO 4406 Temizlik, sınıf, ISO 4407

-/14/11

 

Sağlık ve Güvenlik

Bu ürün ile ilgili Sağlık ve Güvenlik önerileri Ürün Güvenlik Bilgi Formu'nda (MSDS) verilmiştir: http://www.msds.exxonmobil.com/psims/psims.aspx