Mobil SHC Gargoyle 80 POE

Soğutma Kompresörü Yağı

Mobil SHC™ Gargoyle 80 POE, soğutucu akışkan ile karışabilir uygulamalara yönelik karbondioksit (CO2, R-744) soğutucu akışkanı kullanan soğutma kompresörlerinin yağlanması için özel olarak tasarlanmış yüksek performanslı bir soğutma kompresörü yağıdır. Mükemmel yağlama, aşınmadan koruma, kimyasal ve ısıl kararlılık sağlayan yenilikçi Polyol Ester teknolojisi (POE) kullanılarak formüle edilmiştir.

CO2 soğutucu akışkanı ile karışabilirliği ve iyi tanımlanmış viskozite/sıcaklık /basınç ilişkileri, bu soğutucu teknolojisini kullanan pistonlu kompresörlerde gözlenen yüksek çalışma basınçlarında ve sıcaklıklarında bile uygun bir film kalınlığı sağlar.

Doğal olarak sahip olduğu kesme dayanımlı yüksek viskozite indeksi ve düşük sıcaklık akışkanlığı sayesinde, geliştirilmiş evaporatör verimliliği potansiyeli ve azalmış şaft sızıntısı dahil olmak üzere, ağır hizmet koşullarında ek performans avantajları sağlayabilir.

 

Bilgi formları

Özellikleri ve Faydaları

  • Soğutucu akışkanın varlığındaki yüksek yağ filmi kalınlığı, mükemmel şaft sızdırmazlığı sağlamaya yardımcı olur, böylece yatak arızasını ve planlanmamış duruş süresini azaltır.
  • Uygun karışabilirlik ve karbondioksit ile viskozite/sıcaklık/basınç ilişkileri yağın karterdeki çalışma sıcaklığının azaltılmasına katkıda bulunur, bu da daha yüksek servis içi viskozite ve dolayısıyla daha iyi yağlama ve aşınma koruması için daha kalın bir yağ filmi ile sonuçlanır.
  • Mükemmel aşınma koruması, kompresör ömrünün uzatılma potansiyeline katkıda bulunur.
  • Yüksek viskozite indeksi ve mükemmel düşük sıcaklık akışkanlığı, evaporatör verimliliğinin artırılmasına yardımcı olur. 
  • Düşük sıvı iç sürtünme katsayısı, geliştirilmiş sistem verimliliği ve azaltılmış güç tüketimi için potansiyel sağlar.

 

Kullanım Yerleri

Uygulama esasları: Mobil SHC Gargoyle 80 POE higroskopik özellikte olup, kullanırken nem çekmemesi konusunda dikkatli olunmalıdır. Kullanımda olmayan ambalajlar sıkı bir şekilde kapatılmalı ve küçük ambalajlar tercih edilmelidir. Ürün, nemin girebileceği plastik kaplara aktarılmamalıdır.

Mobil SHC Gargoyle 80 POE, karbondioksit soğutucunun kullanıldığı soğutma sistemleri için tavsiye edilir. Bunlar:

  • Gıda hazırlanması ve dondurulması için gıda endüstrisinde kullanılan büyük endüstriyel pistonlu soğutma kompresörleri
  • Gıda dondurma ve soğuk hava deposu tesisleri gibi endüstriyel kullanım yerleri
  • Deniz soğutma uygulamaları

 

Tipik Özellikler

Viscosity   
cSt @ 40º CASTM D44578
cSt @ 100º CASTM D44511.4
Viskozite İndeksiASTM D2270142
Akma Noktası (°C)ASTM D5950-45
Parlama Noktası (°C)ASTM D92285
Yoğunluk @ 15ºC ASTM D40521.02
-30°C'de Brookfield viskozitesi (cP)ASTM D298323600

 

Sağlık ve Güvenlik

Mevcut bilgiler ışığında; amaçlanan yerlerde kullanıldığında ve Ürün Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) sağlanan tavsiyelere uyulduğunda bu ürünün insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratması beklenmemektedir. MSDS’ler talep durumunda ana dağıtıcıdan veya Internet aracılığı ile sağlanabilir. Bu ürün amacı dışında kullanılmamalıdır. Kullanılmış ürünleri yok ederken çevrenin korunması konusunda dikkatli olunuz.