Mobilmet 440 Series

Yüksek Performanslı BazYağlı Kesme Sıvısı

Mobilmet 440 Serisi sıvılar, yüksek performanslı, çoklu hizmet sunan, korozif olmayan düz kesme sıvılarıdır. Orta ve ağır düzeydeki kesme uygulamaları için tasarlanmışlardır. Ayrıca, takım tezgahı yağlaması için de uygun olup, özel uygulamalarda hidrolik sıvı olarak kullanılırlar. Orta zorluktan yüksek zorluğa kadar çeşitli operasyonlarda etkili makine performansı sağlamak amacıyla yüksek kalitede baz yağlar ve klorin içermeyen katıklardan formüle edilmişlerdir. Talaşlı imalat sırasında gerek demir gerekse de demir dışı metallerde leke bırakmazlar. Mobilmet 440 Serisi takım tezgahları çevresinde yağ sisi oluşumunu önleyecek şekilde formüle edilmiş; böylelikle daha güvenli ve konforlu bir çalışma ortamı elde edilmesine katkıda bulunmuştur.

 

Özellikleri ve Faydaları

Mobilmet 440 Serisi sıvılar orta zorluktan yüksek zorluğa uzanan çok çeşitli korozif olmayan kesme ve talaşlı imalat operasyonları için tasarlanmıştır. Uzun hizmet ömrü ve iyileştirilmiş kesici takım ömrüyle daha düşük ıskarta oranları sağlarlar. Takım tezgahı yağlaması için de uygun olan ve hidrolik sıvı olarak da kullanılan bu sıvılar çok amaçlı kesme yağlarıdır. Bu özellikler, çapraz bulaşmanın etkilerini en aza indirmeye ve programsız sıvı değiştirme veya düşük tezgah ve takım performansından kaynaklanan maliyetleri azaltmaya yardımcı olur.

ÖzelliklerAvantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Çoklu hizmet özellikleriAzaltılmış çapraz bulaşma sorunları
 Daha az atık ve daha az bakım
 Korozif değildir / leke bırakmazDaha iyi kalitede bitmiş ürünler
Oldukça etkili talaşlı imalat performansıDaha uzun takım ömrü ve daha az arıza duruşu
 Daha iyi yüzey hassasiyeti ve daha az ıskarta
 Artırılmış ilerleme hızı ve tezgah hızı
Etkili sis önleme özellikleriDaha temiz ve daha güvenli çalışma ortamı

Kullanım Yerleri

Mobilmet 440 Serisi sıvıları, her türlü metal üzerinde orta dan yüksek zorluğa uzanan çok çeşitli talaşlı imalat operasyonları için önerilmektedir. Mobilmet 443 demir dışı metaller ve alaşımları, sementasyon çelikleri, karbon çelikleri ve yüksek alaşımlı çelikler dahil olmak üzere normal düzeyden işlenmesi zor düzeydekilere kadar çeliklerin talaşlı imalatı için tavsiye edilmektedir. Mobilmet 446 ve Mobilmet 447 ağır hizmet dişli azdırma, dişli kesme ve tıraşlama, dişli ve diş taşlama, frezeleme ve broşlama operasyonları için tavsiye edilmektedir.

  

Tipik Özellikler

Mobilmet 440 Serisi443446447
Viskozite, ASTM D 445   
cSt @ 40º C15.332.645.9 
cSt @ 100ºC3.86.07.4
Vizkozite İndeksi, ASTM D 2270145 132 124 
Akma Noktası, °C, ASTM D 97-33-24-33
Parlama Noktası, °C, ASTM D 92170190220
Özgül Ağırlık @ 15°C, kg/l, ASTM D 40520.860.880.89
Bakır Çubuk Korozyonu, ASTM D 130, 3 saat @ 100º C, maks2A2A2A

Sağlık ve Güvenlik

Mevcut bilgiler ışığında; amaçlanan yerlerde kullanıldığında ve Ürün Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) sağlanan tavsiyelere uyulduğunda bu ürünün insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratması beklenmemektedir. MSDS’ler talep durumunda ana dağıtıcıdan veya Internet aracılığı ile sağlanabilir. Bu ürün amacı dışında kullanılmamalıdır. Kullanılmış ürünleri yok ederken çevrenin korunması konusunda dikkatli olunuz. İsviçre’de kullanım: Toksisite sınıfı: Serbest BAG T No.: 611500