Mobil Glygoyle 11 22 30

Yüksek Performanslı Yağlar

Mobil Glygoyle™ 11, 22, ve 30 yağları, mineral yağların kapasitelerinin çok ötesindeki şartlar altında çalışan aşırı sıcaklıktaki dişli, yatak ve sirkülasyon sistemi uygulamalarında mükemmel yağlama sağlayan,  polialkilenglikol (PAG) bazlı yüksek performanslı yağlardır. Kayma kararlılığı özellikleri vardır ve ısıl bozunmaya, oksidasyona ve çamur ve birikinti oluşumuna karşı üstün direnç gösterirler. PAG yağların doğasından gelen özelliklerden ödün vermeden, aşırı basınç (EP) ve aşınma korumasını, korozyon ve pas korumasını geliştirecek ve köpüklenme direnci sağlayacak özel bir katık paketi içerirler.

 

Mobil Glygoyle 11,22, 30 yağları çok yüksek viskozite indeksine sahiptirler ve parafin içermediklerinden dolayı akma noktaları çok düşüktür. Sürtünme ve çekim katsayıları (örneğin uyumsuz dişli veya yatak temas noktalarında) mineral yağlara göre daha düşüktür. Bu olağanüstü yağlama özellikleri bir çok uygulamada çalışma sıcaklıklarını düşürmeye yardım eder.

 

Mobil Glygoyle 11, 22, ve 30 yağları, en zorlu endüstriyel uygulamalarda 25 seneden uzun süredir üstün performans sağlamışlardır. Başlıca plastik kalender, kağıt makinesi yatağı, kompresör ve dişli üreticileri tarafından tavsiye edilmektedirler ve bir çok ağır hizmet uygulamasında tercih edilen ürünlerdir.

 

product selector tool

Onaylı gaz motorunuzu bulun.

Ürün seçicimiz hızlı, kolay ve güvenilirdir

Gaz motoru markanızı, motor modelinizi ve gaz tipinizi sadece birkaç tıklamayla seçerek, ihtiyaçlarınıza uygun, önerilen Mobil yağlayıcıları görebilirsiniz..

Uygulamayı keşfedin

{0} {1} farklı viskozite sınıfı vardır

Özellikleri ve Faydaları

Mobil Glygoyle markalı yağlar, yenilikçi ve üstün performansları sayesinde dünya çapında tanınan ve beğenilen ürünlerdir. Moleküler olarak tasarlanmış polialkilenglikol sentetik ürünleri, Mobil Glygoyle 11, 22 ve 30 yağları için özellikle tercih edilmiştir ve olağanüstü ürün performansı sağlamak için gelişmiş teknoloji kullanmaya olan sürekli bağlılığımızı gösterir. Mobil Glygoyle 11, 20 ve 30 yağlarının geliştirilmesindeki temel faktör, sürekli gelişmekte olan endüstriyel ekipman tasarımları için, ürün teklifimizin mükemmel performans sağlamasını güvence altına alan, bilim adamlarımız ve uygulama uzmanlarımızın OEM ekipman üreticileri ile aralarındaki yakın işbirliğidir.

Mobil Glygoyle ürünleri esas olarak çeşitli endüstriyel ekipmanların, mineral ve diğer sentetik yağların tatmin edici performans gösteremediği kritik yüksek sıcaklık gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmışlardır. Düşük sürtünme ve çekim, gaz emişi özelliği gibi ek özellikleri, daha da geniş yelpazedeki endüstriyel uygulamalarda sonuç verir. Mobil Glygoyle 11, 20 ve 30 yağları aşağıdaki özellikleri ve potansiyel faydaları sunar:

 

Özellikleri

Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar

Üstün ısıl ve oksidatif kararlılık ve çamur ve birikinti oluşumuna karşı direnç

Daha uzun yağ ömrü, daha fazla üretim, daha az planlı ve plansız duruş süreleri.

Daha düşük bakım ve değişim masrafları

Daha düşük sürtünme ve çekme katsayıları

Daha düşük çalışma sıcaklıkları, daha yüksek ekipman verimliliği ile daha düşük enerji tüketimi ve daha uzun sızdırmazlık elemanı ömrü potansiyeli.

Rulmanlı yataklarda mikro kaymanın etkisini en aza indirerek parça ömrünü uzatma potansiyeli sunar.

Çok yüksek ısıl iletkenlik

Çalışma sıcaklığını düşürmeye yardım ederek yağ ömrünü uzatır.

Düşük sıcaklıklarda mükemmel akışkanlık

Düşük ortam sıcaklıklarında daha çabuk ısınma sağlayarak enerji tüketimini düşürür ve düzgün çalışma sağlar.

Çelik üzerine çelik ve çelik üzerine bronz metalürjiler için yüksek sıcaklıkta daha az diş aşınması

Daha az aşınmaya bağlı olarak daha düşük işletme maliyetleri, daha düşük çalışma sıcaklığı ve düzgün çalışma

Basınçlı hidrokarbon gazlarla daha az emilim ve daha düşük viskozite azalması

Doğal gaz kompresörlerinde daha iyi film koruması ve daha uzun ömür

Geniş yelpazedeki endüstriyel ekipmanlarda kullanım olanağı

Daha az çeşitte ürün kullanma potansiyeli, daha düşük stok maliyetleri ve daha düşük yanlış yağ kullanım riski sağlar.

 

Kullanım Yerleri

Mobil Glygoyle yağları, her türlü düz ve sürtünme önleyici yataklarda ve 200 °C dökme yağ sıcaklığına kadar endüstriyel kapalı dişlilerde en ağır koşullar için tavsiye edilir. Özel uygulamalar aşağıdakileri içerir:

     •  Zorlu plastik kalender uygulamaları

     •  Yüksek sıcaklıktaki kağıt makinesi yatakları

     •  Endüstriyel kapalı dişliler - düz dişliler, konik dişliler ve sonsuz dişliler

     •  Pistonlu ve döner hava, doğal gaz, CO2 ve diğer işlem gazları

 

Uygulama Bilgileri

Polialkilenglikol (PAG) esaslı yağların, PAG baz yağların doğasından gelen bazı mükemmel yağlayıcı özellikleri vardır. Bununla birlikte, PAG esaslı yağların sızdırmazlık elemanları ve yüzey kaplayıcı maddeler, bazı hafif metal alaşımlar ve diğer yağlayıcılar ile uyumluluk açısından bazı kısıtlamaları bulunur. Herhangi bir PAG yağını kullanmadan önce, özel uygulama önerileri için ekipman üreticisi ile iletişime geçiniz.

 

Diğer yağlar ile uyumluluk

Mobil Glygoyle 11, 22 ve 30, diğer mineral yağlar ve sentetik yağların bir çoğu ile uyumlu değildir. Ek olarak; PAG baz sıvısının tipine bağlı olarak, diğer PAG tipi yağlarla da uyumlu olmayabilirler (örn. Mobil Glygoyle 11, 22 ve 30 ile Mobil Glygoyle ISO VG serileri birbiriyle karışmamalıdır). Mobil Glygoyle 11, 22 ve 30, daha önce mineral yağ veya PAO bazlı sentetik yağlarla doldurulmuş sistemlerde kullanım için genellikle tavsiye edilmez. Ayrıca mevcut olarak PAG dolu sistemleri Mobil Glygoyle ürünleriyle tamamlarken veya değiştirirken uyumluluğu kontrol etmeniz de önerilir. Genellikle önerilen; tahliye, yıkama ve tekrar doldurma yaparak, ürünlerin karışmasından kaçınmaktır. Mineral yağdan veya diğer sentetik ürünlerden Mobil Glygoyle ürünlerine geçerken, dönüşümden önce sistemi iyice temizlemek ve uygun sıvılarla yıkamak kritik önem taşır. Daha detaylı bilgi için lütfen ExxonMobil temsilcinizle iletişime geçiniz.

 

Su

Mobil Glygoyle Serisi yağlar, diğer tüm PAG esaslı yağlayıcılar gibi higroskopiktir (nem çeker) ve mineral yağlar veya sentetik hidrokarbonlara oranla daha fazla su emme özelliği bulunur. Bu yüzden PAG yağlarını aşırı nemli ortamlarda bırakmamaya özen gösterilmelidir. Doğasından gelen yüksek özgül ağırlık özelliği yüzünden, su alta çökelmez ve yağın en üst tabakasında kalır.

 

Sızdırmazlık elemanı uyumluluğu

PAG esaslı yağlar, mineral yağlar veya sentetik hidrokarbonlarda kullanılan çoğu standart sızdırmazlık malzemeleri ile uyumlu değildir. Uyumlu olmayan malzemeler büyük olasılıkla büzülecek veya şişecektir ve bu da yağ sızdırmasına ya da contanın bozulmasına neden olacaktır. Mineral yağlar veya diğer sentetik hidrokarbonlardan Mobil Glygoyle Serisine geçiş yaparken sızdırmazlık elemanı uyumluğu kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır. FKM ve VMQ malzemeler, genellikle PAG ile kullanım için uygundur. NBR malzemeler de kullanılabilir fakat bazı sıcaklık sınırlamaları vardır. Her durumda, ekipmanın çalışma şartları ve değişik üreticilerin elastomer esneklik özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. En iyi sonuç ve özel tavsiyeler için ekipman tedarikçisine veya sızdırmazlık elemanı üreticisine danışınız.

 

Hafif Metal Alaşımları

Mobil Glygoyle 11,22 ve 30 ile PAG yağları, çoğu demir veya demir dışı metallerden yapılmış dişli uygulamaları için uygundur. Ne var ki Mobil Glygoyle ürünleri ve PAG yağları, Alüminyum ve magnezyum içeren hafif metal alaşımlı malzemeler ile kullanım için uygun değildir. PAG yağlayıcılarının bu tür hafif metal alaşımlarında kullanılması daha fazla aşınmaya neden olabilir. Daha detaylı bilgi için lütfen orijinal ekipman üreticisine danışın.

 

Diğer Maddeler

Boya, yüzey kaplayıcılar ve bazı plastikler PAG yağlayıcıları ile beraber kullanım için uygun değildir. Genel olarak, iki bileşenli boyaların (reaktif boyalar, epoksi reçinesi) yağ ile temas eden iç yüzeylerde kullanımı uygundur.  Bunun haricinde, yağlayıcı ile temasta olacak iç yüzeyler kaplamasız bırakılmalıdır. Yağ seviyesi göstergeleri, kontrol kapakları vs. için kullanılacak malzemelerin doğal cam veya poliamit malzemelerden yapılmış olması tercih edilmelidir. Diğer saydam plastikler (örneğin pleksiglas) baskı altında bozulabilir ve çatlayabilir.

 

Özellikler ve Şartnameler

Özellik

MOBIL GLYGOYLE 11

MOBIL GLYGOYLE 22

MOBIL GLYGOYLE 30

C, Derecelendirme, ASTM D130oBakır Şerit Korozyon, 24 s., 100

1B

1B

1B

FZG Aşınma Testi, Yük Kademesi A/8, 3/90, ISO 14635-1

12+

12+

12+

C, ASTM D92oParlama noktası, Cleveland Açık Kap,

226

229

221

Köpük, Sekans I, Kararlılık, ml, ASTM D892

0

0

0

Köpük, Sekans I, Eğilim, ml, ASTM D892

5

5

5

Dört-Bilyalı Aşınma Testi, İz Çapı, mm, ASTM D4172

0,4

0,4

0,4

/s, ASTM D4452C, mmoKinematik Viskozite @ 100

11,5

25,1

30,9

C, mm2/s, ASTM D445oKinematik Viskozite @ 40

85

177

224

Akma Noktası, °C, ASTM D97

-45

-41

-41

Pas Karakteristiği, A Prosedürü, ASTM D665

GEÇER

GEÇER

GEÇER

C, ASTM D1298oÖzgül Ağırlık 20 ºC/ 20

1,009

1,007

1,006

 

Sağlık ve Güvenlik

Bu ürün ile ilgili Sağlık ve Güvenlik önerileri Ürün Güvenlik Bilgi Formu’nda (MSDS) verilmiştir: http://www.msds.exxonmobil.com/psims/psims.aspx