Mobil 1 & Porsche

Mobil 1™ ve Porsche®

25 Yıldır Performans Ortakları

Çeyrek yüzyıl boyunca Mobil 1 ve Porsche, otomobilcililikte en uzun süreli ve en başarılı ortaklıklardan birinin tadını çıkardı. Mobil'in uzun motor ömrü koruması* ile birlikte piste getirdiğimiz yenilik, yolda olağanüstü performans sağladı.

Porsche'nin yarış arabalarının, yarış pistlerinde en iyi performansları göstermesini sağlayan motor yağımız, her Porsche sahibi için sürüş performansını da artırıyor. Porsche motoru Mobil 1 motor yağı ile doldurularak fabrikadan ayrılır. Bu başarılı iş birliği, ortaklık başladığından itibaren bir milyondan fazla araba ile kutlandı.

25 yıllık önemli dönüm noktasına ulaşmış olsak da, uzun ve başarılı iş birliği ortaklığımız hız kesmeden devam ediyor. Mükemmellik hedefimiz doğrultusunda yenilikçi motor yağlarını araştırarak ve geliştirerek birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Ayrıca elektrik çağına doğru yaklaştıkça, elektrikli araçların da yapabileceklerinin sınırlarını zorlamaya odaklanıyoruz.

*Uzun motor ömrü koruması, Porsche tarafından onaylanan ve araç kullanım kılavuzundaki talimatlara uygun olarak kullanılan Mobil 1 ürünleri için geçerlidir.

Mobil 1 & Porsche 25 years

Vice President Motorsport, Thomas Laudenbach, "ExxonMobil gibi güvenilir iş ortakları harika destek sağlıyor ve yüksek derecede planlama kesinliği sunuyor" diyor."Birlikte, Le Mans ve Daytona gibi uzun mesafe klasiklerinde, zaferleri garantileyen ve dünyanın en önemli motor yarışları şampiyonalarında başarılar kazandığımız unutulmaz anları kutladık."

Porsche'nin Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Dr. Michael Steiner, "ExxonMobil, sadece motor sporlarında değil, aynı zamanda fabrikada yüksek performanslı yağlayıcı Mobil 1 ile doldurulan üretim motorlarımızın geliştirilmesinde de en yakın ve en önemli iş birliği ortaklarımızdan biridir," diyor.

 • Bentley

  Bentley

  Mobil 1™ ve Bentley Motors markalarının, kusursuz bir performans sunmak için on yılı aşkın bir süredir birlikte nasıl çalıştığını görün.

  Daha fazlasını öğrenin
 • Audi and VW

  ABT

  ABT Sportsline tarafından ayarlanmış motorlar hem Audi hem de Volkswagen teknik özelliklerini karşılamak üzere geliştirilmiş yüksek performanslı Mobil 1™ sentetik motor yağlarından yararlanır.

  Daha fazlasını öğrenin
 • Racing car on track

  Motor sporlarında

  Dünyadaki en zorlu yarış serileri için Mobil 1™ yüksek performanslı sentetik motor yağlarının arkasındaki teknolojinin geliştirilmesinde motor sporlarının oynadığı rol hakkında bilgi alın.

  Daha fazlasını öğrenin
 • mobil-1-one-litre

  Mobil 1™ motor yağları

  Mobil 1™, yağ endüstrisi ve araç üreticilerinin en son standartlarını bile aşan, tam anlamıyla global bir araç yağı formüldür.

  Daha fazlasını öğrenin
 • esso station

  Mobil™ nerede

  Mobil ürünleri birçok noktada satışa sunulmaktadır, bunlardan bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

  Daha fazlasını öğrenin