oil being poured from bottle

Her şişedeki teknoloji

ExxonMobil™, araştırma alanına tahsis edilmiş ayrı bir şirkete sahiptir. ExxonMobil Araştırma ve Mühendislik Şirketi (ExxonMobil Research and Engineering Company, EMRE) inovasyon yaratan yakıt ve yağ ürünleri konusundaki araştırmaların sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Hedefimiz, müşterilerimizin araçları ve ekipmanları için koruma ve gelişmiş bir performans sunmaya devam edebilmek.

Clinton’daki (Iowa, ABD) son teknoloji donanımına sahip tesislerimizde, önde gelen mühendisler, dünya standartlarındaki laboratuvarlarda, yeni ürünler geliştirmek için çalışmakta ve sürekli olarak performans testleri ve ExxonMobil ürünlerinin tamamını daha da iyi bir duruma getirmek için çalışmalar gerçekleştirmekteler. Bu kimyagerler ve mühendisler, dünyadaki gerçek çalışma koşullarını anlayabilmek için en son similatör donanımlar, motorlar ve araç test olanakları ile çalışmaktalar. Ayrıca, yeni malzemeler ve yeni ürünlerin keşfi ile sonuçlanan deneyler yapmaya da kendilerini adamış durumdalar. Ekibimizi bir araya getiren şeyler:

 • Teknolojik yeniliklere olan tutku
 • Kalite ve ürün bütünlüğüne odaklanma
 • Global enerji zorluklarını ticari ürünlerle çözüme ulaştırma konusunda yardımcı olma isteği
 • Son teknoloji ürünü otomotiv performansı

Deneyim önemlidir

Dünya çapındaki pazarlar için önde gelen yağ formülasyonları yaratmadaki başarımızın bir kısmı, ürünlerimizi dünyadaki en zorlu koşullarda test etmekten geçer. Örneğin, Formula 1 ekiplerinin de dahil olduğu global motor sporları ekipleri için yakıt ve yağ ürünleri geliştirmek için yıllarca süren çalışmalarımız, bize devrim niteliğindeki inovasyonları gerçekleştirmek için gereken zorlu test ortamlarını sundu.

Sentetik yağ teknolojisinde liderlik etmek

Gelişmiş sentetik formüllerimiz, binek araç motorlarının yanı sıra geniş bir ticari ve endüstriyel uygulama yelpazesinde kullanım için de, ileri teknoloji ürünü yağlar geliştirmedeki uzmanlığımızın bir kanıtı niteliğindedir. Araştırma ve geliştirme ekiplerimiz, motor ve araç teknolojilerindeki gelişmeleri zamanında takip etmekte ve üstün motor koruması ve performansı sunan, tam dengeli formüllere sahip sentetik yağ ürünlerimizi yaratmakta ve geliştirmektedirler.

ExxonMobil’in araştırma ve geliştirme girişimleri geniş kapsamlı ve ileriye dönük. Dünya çapındaki bir pazara hafif ticari ve ağır hizmet araçları, inşaat ve madencilik ekipmanları, deniz araçları, enerji endüstrisi, imalat ekipmanları, ormancılık, endüstriyel süreçler, metal üretimi, havacılık ve hava-uzay uygulamalarında kullanılan yakıt ve yağ ürünleri temin etmekteyiz.

Mobil™ farkı

Ürün geliştirme ve mükemmelleştirmeye olan sürekli bağlılığımız, Mobil markalı motor yağlarını diğer yağ üreticilerinden ayıran özelliklerden sadece biri. Mobil yağ tarihi halen yazılmaya devam ediyor.
 • old-truck

  Miras - Motor Sporlarında Performansın Uzun Geçmişi

  2014 yılı, Mobil 1™ markasının piyasaya sürülmesinin ve dünyanın her yerinde kullanılabilen ilk sentetik motor yağının 40. yıl dönümüdür.

  Daha fazlasını öğrenin
 • Racing car driving on track

  Aston Martin Red Bull Racing

  ExxonMobil, Aston Martin Red Bull Racing ekibine yüksek performanslı Mobil 1™ yağları, Esso Synergy Yarış Yakıtı formüllü yakıtlar ve pist hizmetleri sunmaktadır.

  Daha fazlasını öğrenin
 • porche racing 911

  Porsche Mobil 1™ Supercup

  Mobil 1, dünyanın en hızlı ve en prestijli tek marka şampiyonası olan Porsche Mobil 1 Supercup'ın unvan sponsorudur.

  Daha fazlasını öğrenin
 • mobil1 grid

  Mobil 1™ The Grid

  Mobil 1’in televizyon ve internetteki en heyecan verici motor sporlarının ana sitesi.

  Daha fazlasını öğrenin
 • mobil-1-one-litre

  Mobil 1™ motor yağları

  Mobil 1™, yağ endüstrisi ve araç üreticilerinin en son standartlarını bile aşan, tam anlamıyla global bir araç yağı formüldür.

  Daha fazlasını öğrenin
 • esso station

  Mobil™ nerede

  Mobil ürünleri birçok noktada satışa sunulmaktadır, bunlardan bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

  Daha fazlasını öğrenin