porsche driving down street

Porsche Mobil 1™ Super Cup

Mobil 1, 2007 sezonunun başında dünyanın en hızlı ve en prestijli tek markalı şampiyonası olan Porsche Mobil 1 Super Cup'ın ana sponsoru haline geldi. Yalnızca tedarikçi değil, araçların ayrılmaz bir parçası olmaktan da gurur duyuyoruz. Bu da bize öğrendiklerimizi doğrudan yoldaki deneyimlere uygulama konusunda benzersiz bir fırsat sunuyor. 

Porsche Super Cup motoru: 485 bhp Porsche 911 GT3 Cup

Porsche 911 GT3 Cup, Porsche 911'in yol versiyonuyla yakından akraba olan 485 bg'lik, çevik bir yarış arabası. Pist için tasarlanmış olan Mobil 1 ürünlerini doğrudan test etmek ve onların yolda daha etkili bir biçimde çalışmasını sağlamak için gereken platformu bize sunuluyor. En hızlı spor arabalarla çalışmadan edindiğimiz bilgi ve uzmanlık, doğrudan yol aracı ürünlerimize aktarılıyor.

Yarış Ekipleri

Porsche Mobil 1 Super Cup ekiplerinin, yarış arabasının her bir bölümü için tutarlı bir kalite ve yüksek güvenilirlik oranı sunabilmesi oldukça önemli. Porsche Super Cup, dünyanın her yanında, her türlü hava koşulu altında gerçekleştirilen bir yarış. Hava Orta Doğu'da son derece sıcak veya Almanya'daki Nurburgring'de oldukça soğuk olabilir, fakat Mobil 1 her zaman, pistteki yarış arabaları için güvenilirlik ve en iyi performansı sunacaktır. Porsche Mobil 1 Supercup'ın yanı sıra, Yeni Zelanda'dan Avustralya'ya, Japonya'dan Çin'e, Brezilya'dan Birleşik Devletler'e dek dünyanın çeşitli yerlerinde 20 yarış serisi bulunmakta ve bunların tümünde Mobil 1 kullanılmakta.

Mobil 1 Teknolojisi

Porsche Mobil 1 Super Cup, Mobil 1 mühendislerinin ileri düzey motor yağları üretmesi için ideal ortamı sunuyor ve bu mühendisler, motor sporlarından öğrendiklerimizi doğrudan yol araçları ürün serimize uygulayabiliyor. Bu da pistteki uzmanlığımızın, yoldaki çalışmalarımıza doğrudan yansıması anlamına gelir.

Bruce Crawley

ExxonMobil Motor Sporları Teknoloji Müdürü

“Mobil 1 yarış yağını, tüm ticari ürünlerimizle aynı laboratuvarda üretmekteyiz ve çalışanlar iki program arasında değişiklik yapabilmekte. Önce yarış pistinde denediğimiz, daha sonra Mobil 1'de kullandığımız içerik maddelerimiz oldu. Motor sporları, teknolojimizin sınırlarını zorlamakta.”

 • old-truck

  Miras - Motor Sporlarında Performansın Uzun Geçmişi

  2014 yılı, Mobil 1™ markasının piyasaya sürülmesinin ve dünyanın her yerinde kullanılabilen ilk sentetik motor yağının 40. yıl dönümüdür.

  Daha fazlasını öğrenin
 • oil being poured from bottle

  Her şişedeki teknoloji

  Video izleyin ve deneyimli mühendislerimizin ExxonMobil'den en son teknolojiye sahip yüksek performanslı sentetik motor yağlarımızı ve yağlayıcılarımızı nasıl geliştirdiğini okuyun.

  Daha fazlasını öğrenin
 • Racing car driving on track

  Aston Martin Red Bull Racing

  ExxonMobil, Aston Martin Red Bull Racing ekibine yüksek performanslı Mobil 1™ yağları, Esso Synergy Yarış Yakıtı formüllü yakıtlar ve pist hizmetleri sunmaktadır.

  Daha fazlasını öğrenin