bentley

Mobil 1™ ve Bentley Motors

Mobil 1 ve Bentley Motors, dünyanın en çok rağbet gören lüks araçlarını çalıştıran her motorun kusursuz bir performans sağlayabilmesi ve her zaman beklentilerin ötesine geçebilmesi için on yılı aşkın bir süredir birlikte çalışmaktadır.

Ortak mükemmellik arayışında yıllardır işbirliği içerisinde sürdürülen araştırma ve geliştirme çalışmaları, yüksek basınç altında etkin bir şekilde çalışabilen ve Sahra sıcaklığından Kuzey Kutbunun sıfırın altındaki hava koşullarına kadar aşırı sıcaklıklara meydan okuyabilen üstün özellikli bir yağ geliştirilmesini sağlamıştır. Üretim hattından çıkan her bir Bentley aracı, eşsiz bir lüks ve performansın mükemmel dengesine sahiptir ve Mobil 1 bu performansın hayata geçirilmesinde çok önemli bir ögedir.

Pistteki Performans

Yoldaki performansını kanıtlamış olan Mobil 1 ve Bentley Motors'un doğal evriminin, aynı eşsiz beceriyi ve uzmanlığı pistlere de aktarması amaçlanıyordu. Bentley'nin 2013 Blancpain GT Serisi ile motor sporuna geri dönüşü, iki marka arasındaki ilişkiye yeni bir boyut kazandıracağının sinyallerini vermişti ve o tarihten bu yana Mobil 1 in, teknik iş ortağı ve Bentley Continental GT3 yarış arabalarını dünya çapında çok sayıda podyum derecesine götüren güç olarak görülmesini sağlamıştır.

Bu nedenle Bentley'nin motor sporlarına uygun olarak üretilmiş olan V8 motoru, dayanıklılık yarışının zorlu koşullarında üstün motor koruması ve performans sağlamak amacıyla Mobil 1 sentetik motor yağıyla doldurulmaktadır.

Bentley, Açıkça Mobil 1 i Tavsiye Etmektedir

Bentley, müşterilerine servis dolum yağı olarak yalnızca tam sentetik Mobil 1 motor yağını tavsiye etmektedir; bu da onun performanstan ve motor güvenilirliğinden taviz vermeme konusundaki daimi kararlılığını yansıtmaktadır.

 • porsche racing cars

  Porsche

  Porsche ile Mobil 1™ 1996'dan bu yana devam eden ortaklıkları boyunca bir milyonu aşkın Porsche motorda üstün performans sundu.

  Daha fazlasını öğrenin
 • Audi and VW

  ABT

  ABT Sportsline tarafından ayarlanmış motorlar hem Audi hem de Volkswagen teknik özelliklerini karşılamak üzere geliştirilmiş yüksek performanslı Mobil 1™ sentetik motor yağlarından yararlanır.

  Daha fazlasını öğrenin
 • Racing car on track

  Motor sporlarında

  Dünyadaki en zorlu yarış serileri için Mobil 1™ yüksek performanslı sentetik motor yağlarının arkasındaki teknolojinin geliştirilmesinde motor sporlarının oynadığı rol hakkında bilgi alın.

  Daha fazlasını öğrenin
 • mobil-1-one-litre

  Mobil 1™ motor yağları

  Mobil 1™, yağ endüstrisi ve araç üreticilerinin en son standartlarını bile aşan, tam anlamıyla global bir araç yağı formüldür.

  Daha fazlasını öğrenin
 • esso station

  Mobil™ nerede

  Mobil ürünleri birçok noktada satışa sunulmaktadır, bunlardan bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

  Daha fazlasını öğrenin