MOBIL VACTRA OIL NO. 2

Kanal ve Kızak Yağları

Mobil Vactra ™ Oil Numbered Serisi, hassas tezgahların kesinlik, soğutma sıvısı ayrışabilirliği ve ekipman koruması gereksinimlerini karşılamak için özel olarak tasarlanmış üstün kaliteli kızak yağlarıdır.

 

Mobil Vactra Oil Numbered Serisi, yüksek kaliteli baz yağlardan dikkatlice formüle edilmiştir ve kontrollü sürtünme özellikleri sağlayan, su ile karışan metal işleme sıvılarıyla uyumlu ve parçalarda ve ekipmanda korozyona karşı koruma sağlayan gelişmiş bir katkı sistemi ile performans dengesi oluşturulmuştur. Özel katık kombinasyonu, tutma - bırakma hareketini azaltır, çelik üzerinde çelik ve çelik üzerinde polimer dahil olmak üzere çok çeşitli kanal malzemelerinde mükemmel sürtünme özellikleri sağlar. Bu, tasarım işleme hızlarında pürüzsüz ve düzgün hareket sağlar, makine verimliliğini ve yüzey kalitesini arttırır. Mobil Vactra Oil Numbered Serisi, yüksek pH'lı soğutucu sıvılarının yağlanmış yüzeyler üzerindeki aşındırıcı etkilerini en aza indirirken, birçok su ile karışan soğutucu sıvılarından  kolayca ayrışmayı sağlamak için optimize edilmiştir.

 

Bilgi formları

Özellikleri ve Faydaları

Mobil Vactra Oil Numbered Serisi, kızak yolların zorlu şartlarını karşılayarak ekstra bir makine koruması sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Yağlar mükemmel yağlama ve yük taşıma performansı sergiler ve bu da kaliteli parçaların üretiminin geliştirilmesine önemli ölçüde katkıda bulunur. Mobil Vactra Oil Numbered Serisi, birçok su ve su bazlı soğutucu sıvısından kolay ayrışma sağlayarak çapraz kirlenmenin olası olumsuz etkilerini azaltır ve hem yağlayıcının hem de soğutucu sıvısının servis ömrünü iyileştirir.

 

Özellikleri

Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar

Kontrollü Sürtünme Özellikleri

Tutma-bırakma hareketini engellemeye yardımcı olur; sürekli olarak hassas makine işlemesi için olanak sağlar

Çoklu Malzeme Becerileri

Ürün konsolidasyonuna izin veren çok çeşitli kanal malzeme kombinasyonları için uygundur

Su ve su bazlı soğutucu sıvısından kolay ayrışabilme

Bir çok su bazlı soğutma sıvısının ömür ve performansını iyileştirmeye yardımcı olur

Yapışkanlık

Yağın kritik yüzeylerden ayrılmasını önler

Uzun Vadeli Pas ve Korozyona karşı Koruma

Su ve su bazlı soğutucuların bulunduğu durumlard kaygan yüzeylerin bozulmasının azaltılmasına yardımcı olur.

 

Uygulamalar

Mobil Vactra Oil Numbered Serisi ürünleri, takım tezgahı kızak sistemlerinin yağlanması için önerilmektedir. Dökme demir, çelik ve metalik olmayan kanal malzeme kombinasyonları ile kullanım için tasarlanmıştır. Mobil Vactra Oil Numbered Serisi elle, zorla besleme yağlayıcısı veya taşma uygulamasında dolaşım sistemi ile uygulanabilir.

     • Mobil Vactra Oil No. Serisi ürünleri, Fives Cincinnati şartnamesi P53, P47 ve P50 gerektiren uygulamalarda kullanıma uygundur.

     • Küçük ve orta boy takım tezgahlarındaki yatay kızaklar için 1 ve 2 No'lu Mobil Vactra Yağ tavsiye edilir. Ayrıca büyük makinelerde sirkülasyon uygulaması için ve orta dereceli bir hidrolik sıvı olarak da uygundurlar.

     • Mobil Vactra Oil No. 3 ve No. 4 normalde, basınçların yüksek olduğu ve iyi hassasiyet gerektiren büyük makineler için önerilir. Ayrıca, yağ kaybının problem olabileceği dikey ve eğimli kızaklar ve orta hizmet tezgahı dişli tahrik mekanizmaları için de önerilir.

     • Mobil Vactra Oil Numbered Serisi, bilyalı vidaların, doğrusal kılavuzların, başların, çevirme vidalarının yağlanması için kullanılabilir.

     • Mobil Vactra Oil Numbered Serisi su bazlı soğutucularda yağ kirlenmesinin soğutucu sıvılarının ömrünü kısalttığı uygulamalar için önerilir.

 

Şartnameler ve Onaylar 

Bu ürün aşağıdaki şartnameleri gerektiren uygulamalarda kullanım için tavsiye edilmektedir:

NO. 1

NO. 2

NO. 3

NO. 4

Fives Cincinnati P-47

X

Fives Cincinnati P-50

X

Fives Cincinnati P-53

X

 

Bu ürün serisi, aşağıdaki şartnameleri karşılar veya aşar:

NO. 1

NO. 2

NO. 3

NO. 4

DIN 51502 CGLP

X

X

X

X

ISO L-GA (ISO 6743-13:2002)

X

X

X

ISO L-GB (ISO 6743-13:2002)

X

X

X

 

Özellikler ve Şartnameler

Özellik

NO. 1

NO. 2

NO. 3

NO. 4

Sınıf

ISO 32

ISO 68

ISO 150

ISO 220

Bakır Şerit Korozyon, 3 s., 100 oC, Derecelendirme, ASTM D130

1B

1B

1B

1B

FZG Aşınma Testi, Yük Kademesi A/8, 3/90, ISO 14635-1

13

13

13

13

Parlama noktası, Cleveland Açık Kap,oC, ASTM D92

216

228

248

240

Kinematik Viskozite @ 40 oC, mm2/s, ASTM D445

32

68

156

221

Akma Noktası, °C, ASTM D97

-30

-9

-6

-6

 

Sağlık ve Güvenlik

Bu ürün ile ilgili sağlık ve güvenlik önerileri Ürün Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) verilmiştir: http://www.msds.exxonmobil.com/psims/psims.aspx