MobilCut 140 New

Su ile Karışabilen Metal İşleme Sıvısı

Mobilcut™, yüksek performanslı, suyla karışabilen metal işleme sıvılarından oluşan Mobil Endüstriyel yağ ürün grubunun ticari markasıdır. Son teknoloji baz yağlar, katıklar ve emülgatörler ile formüle edilen Mobilcut klor içermeyen ürün serisi, geniş yelpazedeki metal işleme operasyonlarında güvenilir performans sağlar. Bu ürünler tüm yumuşak ve sert sularla çalışmak, düşük köpük oluşumu sunmak, takım tezgahı ve parçaları için uzun süreli olarak korozyondan koruma sağlamak için tasarlanmıştır. Daha az bakım isteyen, bakımı kolay ve yapısı itibariyle dengeli olan Mobilcut ürünleri, uzun hizmet ömrü, mükemmel işleme performansı ve sağlık ve çevre hassasiyetinin önemli olduğu modern metal işleme atölyeleri için tasarlanmıştır. Bu ürünler konsantre olarak tedarik edilmektedir ve kullanım noktasında su ile karışım gerektirir. Mobilcut ürünleri formaldehit yayan bileşenler (FAD) içermez.

Mobilcut 140 New, modern metal işleme atölyelerindeki ortadan ağır hizmete kadar değişen metal işleme uygulamaları içinideal bir seçim olan, uzun ömürlü, su ile çözünebilen bir sıvıdır. Zorlu metal işleme operasyonlarında bile takım ömrünü ve yüzey kalitesini arttırırken uzun hizmet ömrü, iyi emülsiyon kararlılığı ve dayanıklılık sağlamak için formüle edilmiştir. Mobilcut 140 New, takibi ve bakımının kolay olması yanında geniş yelpazedeki malzemeler ve uygulamalar içinmükemmel işleme performansının beklendiği durumlarda ideal bir seçimdir. Çok yumuşak ( 5 °dH) sularla beraber oldukça iyi çalışır ve çok sert (80 °dH kadar) sularla kullanımda dengeli bir emülsiyon sağlar.

 

Bilgi formları

Özellikleri ve Faydaları

Mobilcut serisi ürünler, yüksek performans özellikleri sağlayarak modern işleme merkezlerinin üretkenliğini artırmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

 

Özellikleri

Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar

Kararlı emülsiyonlar ve solüsyonlar oluşturur

Kullanım ve bakım kolaylığı sağlar

Uzun süreli yapısal kararlılık

Su ile karışım ömrünü uzatır ve kötü kokuları azaltır

Düşük köpüklenme potansiyeli

Yüksek basınçlı sistemlerde bile performansı geliştirir

Yapışkan tortuların oluşumuna karşı direnç

Tezgah temizliğini iyileştirir

Korozyona karşı yüksek düzeyde koruma

Tezgah bakımına ve parçaların yeniden işlenmesine olan ihtiyacı azaltır.

Metal talaşlarından kolay ayrışabilme

Filtrelenebilirliği ve bitmiş yüzey kalitesini iyileştirir.

Geniş uygulama alanı

Daha az ürün çeşidi kullanımı ve stokları azaltma potansiyeli sunar.

Yüksek performanslı Mobil Vactra Oil No serisi kızak yağları ile uyumluluk

Kaçak yağlardan kolay ayrışmayı ve giderilmeyi sağlar.

Kokusuz

Çalışma alanı çevresini iyileştirir.

 

Uygulamalar

MOBILCUT 140 New: Alüminyum ve yüksek işlenebilirliğe sahip çeliklerin, su ile çözünebilen bir yağın yağlama özelliklerinin istendiği; freze, torna, kesme, delme, matkap ve rayba gibi ortadan ağır hizmete kadar olan operasyonlarında idealdir.

Sıvı cinsi mikro emülsiyondur. Mineral yağ içeriği tipik olarak %40'tır. Su sertlik aralığı 5 ile 30 °dH arasındadır. Tipik refraktometre faktörü 1,2'dir, üretim toleranslarına bağlı olarak bu değer bir miktar değişebilir.

 

Tipik işlemler için tavsiye edilen konsantrasyonlar:

 

Düşük alaşımlı çelikler - freze, torna: %5-8

Karbon alaşımlı çelikler, zor işlemler: %6-10

Alüminyum işleme: %6-10

Silindirik ve yüzey taşlama: %5-7

 

Özellikler ve Şartnameler

Özellik

 

Görünüm, AA Lab.101

Sarı, Sıvı

Görünüm, %5.0, 20o dH Suda, AA.LAB.101

Yarı saydam

Kinematik Viskozite @ 20 °C, mm2/s, DIN EN ISO 3104

120

Yoğunluk, 15 °C, kg/m3, DIN EN ISO12185

975

pH-Değeri %5.0, 20 derece dH Suda, DIN 51369

9,4

 

Sağlık ve Güvenlik

Bu ürün ile ilgili Sağlık ve Güvenlik önerileri Ürün Güvenlik Bilgi Formu'nda (MSDS) verilmiştir: http://www.msds.exxonmobil.com/psims/psims.aspx